Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

İstanbul Abidjan Uçak Bileti

İstanbul Abidjan uçak bileti fiyatları ve İstanbul Abidjan uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org en uygun adrestir.

Abidjan’da Harika Bir Gezi

Dört milyona yakın nüfusu ile Batı Afrika’nın en gelişmiş şehridir. Şehirde tropikal bir iklim vardır. Şehir deniz ve görkemli binalarıyla güzel bir görünüme sahiptir. Çeşitli etkinlikler ve festivallerde düzenlenmektedir. Jazz Festivali, komedi festivali ve siyah müzik festivali bunlardan birkaç tanesidir. , Plateau Cocody, Adjame Treichville, , Marcory ve Koumassi bölgeleri Abidjan’ın görülmeye değer gelişmiş bölgelerindendir.

Yukarı Volta ve Fildişi kıyısının dış ticaretleri bu şehirde bulunan en büyük limanlardan biri olan Abidjan limanı ile gerçekleşmektedir. Aynı kent içerisinde üç farklı yapılaşmanın etkileri görülmektedir. Yerli mahallelerinin yer aldığı bölüm genelde sanayi merkezlerine yakın olan yerleşim birimleridir, Ayrıca son derece modern konutların bulunduğu yerleşim birimleri ve kamuya ait binaların bulunduğu yerleşim birimleri sayılabilir.

Abidjan Müzeleri:

Abidjan’ın Ulusal müzesinde, malzemesi fildişi olan nesneler ve eşyalar bulunur. Bu sanat eserlerini incelediğinizde fildişi işçiliğine hayran kalacaksınız. Abidjan kentinin yakın zaman kültürel sanat eserlerinin sergilendiği bir başka müzesi Çağdaş Sanat Müzesidir. Bu müzeleri gezerek fildişi sahilinin en büyük kenti hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Abidjan’da Neler Yapılır:

Şehrin kuzeybatısında Banco Milli parkında doyasıya yürüyüş yapabilir, güzel doğanın görüntüsü ile zihninizi ve vücudunuzu dinlendirebilir, orman havasının nefis kokusunu içinize çekebilirsiniz. Çamaşırcılar mahallesine gidip renkli görüntülere tanık olabilirsiniz. Çok geniş bir alana sahip Comoe Milli parkında değişik kuş türlerini de görebilirsiniz. Ivorie Golf Clup’te golf bilmeseniz de gezmeniz gereken yerlerden birisidir.

Abidjan’da Alışveriş Keyfi:

Daha çok küçük dükkânlarda satılan yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgisini çeken elde yapılmış ürünler, ahşaptan ve seramikten yapılmış ürünler satılmaktadır. Buradan yakınlarınıza hediye almakta zorlanmayacaksınız.

Abidjan’da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:

Kentin sahilde olması sebebiyle bol bol deniz ürünleri mevcuttur. Yemeklerde kullanılan malzemelerin başında pirinç ve patates yer almaktadır. Ekmek ise öğünlerde her zaman bulunur.

Abidjan’da Özel Yaşam Ve Gece Hayatı:

Fildişi sahilinde en fazla rağbet edilen eğlence merkezlerinin başında gelen Coupe Decela’da eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Cafelerin ve barların bol olduğu bu şehirde eğlencesiz kalmayacaksınız. Yopougon’da, Princess Road Bölgesinde bulunan bu eğlence mekânından başka bir diğer mekân ise Zuglou’dur.

 Yandex.Metrica