Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Graz Uçak Bileti

Graz uçak bileti fiyatları ve Graz uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Kültürel Zenginliğin Merkezi Graz : Avusturya’nın Steiermark eyaletinin başkenti olan Graz, kültürel yapısıyla dikkat çeken önemli bir büyükşehirdir. 2003 yılında Avrupa kültür başkenti seçilmiştir. Şehir tarihte pek çok kez fethedilme girişimlerine maruz kalmış, önemli savaşlar vermiştir.

Yaklaşık 290 binlik nüfusa sahip şehirde ağırlıklı olarak Almanca konuşuluyor. Az bir sayıda da Türkçe ve Hırvatça konuşulmakta. Şehirde ağırlıklı olarak Katolikler yer alıyor. Konuşma oranına paralel olarak az sayıda Müslüman yaşıyor. Şehirde kayda değer bir bölüm öğrencilerden oluşmakta. Bu da şehrin kültürel, ekonomik yapısını etkiliyor.

Graz’da genel olarak karasal iklim hâkimiyet sürüyor. Özellikle kış ayları oldukça soğuk ve sert geçer. Yaz döneminde de yüksek sıcaklıklarla karşılaşmak mümkündür.

Graz Müzeleri: Graz’ a gelenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerin başında sanat ve bilim müzeleri yer alır. Mimari yapılarıyla dikkat çeken müzeler, gelen ziyaretçilerin hem görsel hem de kültürel anlamda keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor. Schloss Eggenberg, Universal Museum ve Kunsthaus şehrin dikkat çekici sanat ve bilim müzeleri.

Graz’ da Neler Yapılır:Özellikle festival sevenler için Graz oldukça uygun bir şehir. Diagonale, Bahar Festivali gibi festivaller oldukça talep görüyor ve renkli geçiyor.

Alternatif olarak dolu dolu birçok seçenek sunan Graz’ da şehir turuna çıkabilir, Opera Binası, Burg Evleri, Eski Şehir Bölgesi, saat kulesi, Ulusal Tarih müzesini görebilirsiniz.

Graz’da Alışveriş Keyfi:Alışveriş yapmak isteyenlerin görmesi gereken ilk yer Herrengase Caddesi’dir. Şehrin en işlek yeri olan caddede her ihtiyaca karşılık pek çok seçenek bulabilirsiniz. City park, Murpark, Center West, şehrin en önemli alışveriş mekânlarından birkaçıdır.

Graz’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Graz hemen her kültürün yemek kültüründen etkiler görebileceğiniz zengin menüye sahip. Restoranlar ve ayakta atıştırmalık pek çok büfe görmek mümkün. Braun de Praun Gloeckl Braeu, Traminer Weinstube ve Lanthouse Keller kaliteli ve lezzetli yemekleriyle oldukça rağbet gören restoranlardan sadece birkaçı.

Graz’da Özel Yaşam/ Gece Hayatı:Yoğun öğrenci nüfusu nedeniyle gece hayatının oldukça renkli ve hareketli olduğu Graz’da bar ve gece kulübü sayısı oldukça fazladır. Kaliteli ve eğlenceli mekânlardan bazıları; Eros Bar, Pharmacy Bar, Avantgarde, American Roadhouse, Baltimore, Castola, Prkhouse Graz’ın en çok bilinen ve kalabalığı hiç tükenmeyenlerden.

 

İstanbul Graz uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica