Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Gaziantep İzmir Uçak Bileti

Gaziantep İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Gaziantep İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

ROMA YOLU (ALTIN YOL): Eşrefpaşa’da Cumhuriyet Parkının içersindeki taş döşeli yoldur. Romalılar tarafından yapıldığı için bu ad verilmiştir. Ancak 140 m. kadar uzunluktaki kısmı bugüne dek kalabilmiştir. Büyük boyda kesme taşlarla düzgün bir şekilde yapılmış bir yol halındedir. Büyük taşların yan yana dizilmesi nedeniyle bugüne kadar sağlam kalabilmiştir.

SAAT KULESİ:Konak Meydanında, Konak Camisi ile deniz arasında bulunmaktadır. Sadrazam Küçük Sait Paşa (1838-1914) tarafından II. Abdülhamit’e tahta çıkışının 25. yıldönümünde bir armağan olmak üzere 1901 yılında yaptırılmıştır. Kulenin saati ise Alman İmparatoru II. Wilhelm tarafından armağan edilmiştir. İlk adı Hamidiye kulesi idi. 15 mayıs 1919 tarihinde Yunan işgalınde Gazeteci Haşan Tahsin tarafından Yunanlılara karşı ilk Türk kurşunu bu kulenin önünde atılmıştır. Kulenin önündeki bu yere 1974 yılında İlk Kurşun Anıtı dikilmiştir. 1974 yılı yer sarsıntısında zarar gören kule ve saati 1976 yılında onarılmıştır.
Üç mermer merdivenle bir tabanın üzerinde 25 m. yükselmektedir. Kulenin dört köşesinde dörder adet ufak sütunlu ve kubbeli çeşmeler bulunmaktadır. Kulenin dış yüzü kabartma yıldız şekilleriyle süslüdür. Kulede herhangi bir yazıt bulunmamaktadır. O zamanın parasıyla 750 altın liraya yapılmıştır.

KIZILÇULLUK SU KEMERİ:Şirinyer (Kızılçulluk)’de, Kemer (Meles) çayı üzerindedir. Kadifekale’de bulunan şehre su getirmek için Bizanslılar tarafından su kemeri olarak yapılmıştır. Osmanlılar tarafından birçok kez onarılmıştır.
Üç kat kemerler üzerine kurulmuştur.

Gaziantep İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica