Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Eskişehir İzmir uçak bileti

Eskişehir İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Eskişehir İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

EFES ARKEOLOJİ MÜZESİ: Selçuk-Efes yolu üzerindedir. İlk kez 1929 yılında açılan müze ancak 1965 yılında bugünkü modern binasına taşınabilmiştir. Müzede Efes ve Selçuk’ta 1863 yılından bu yana bulunmuş olan arkeolojik eserler sergilenmiştir. Salonlarında ve havuzlu bahçesinde Hellenistik ve Roma çağlarına ait orman ve av tanrıçası Artemis, Efes Artemis (II. yüzyıl), aşk ve güzellik tanrıçası Venüs, güneş tanrısı Apollon, şarap tanrısı Dionysos, aşk tanrısı Eros, baş- tanrı Zeus, yarı tanrı Satiros ve ticaret tanrısı Hermes heykelleri, güneş saati, Amazonlar lâhiti, sütun başlıkları, kabartmalar, çanak ve çömlek, kandil, para koleksiyonu, Yunan filozofu Sokrâtes’in duvar üzerine işlenmiş tablosu, Yunus balığı ve çocuk heykeli, mozayikler vs. müzenin önemli eserlerinden bazılarıdır.
İSA BEY CAMİSİ:Selçuk’ta Ayasulug tepesinin güneybatı yamacında, putperest tapınağı Artemis ile Hıristiyan kilısesi Saint Jean arasında kalır. Türk mimarlık tarihinin Anadolu beyliklerine ait en eski ve gösterişli eserlerindendir. 1375 yılında Aydınoğlu İsa Bey (Öl. 1390) tarafından yaptırılmıştır. Mimar Şamlı Dımışklıoğlu Ali’nin eseridir. XIX. yüzyılda kervansaray olarak kullanılmıştır.
Yamaçta bulunan caminin iki giriş kapısı batı ve doğu tarafındadır. Batı kapısı yazı şeritli ve geometrik şekillerle süslemelıdir. Batı yönündeki duvarları mermerle kaplı olup diğer üç yüzündeki duvarları ise kesme taştan yapılmıştır. 48,68×56,53 m. boyutundadır. Simetrik olmayan bir yapıda bulunmaktadır. İki katlı yüzü, motiflerle süslü pencere kenarları, 9,36 m. ve 8,13 m. çaplı iki kubbesinin kasnağı Selçuklu çinileriyle süslüdür. Buranın bir pencere süsüne İngilizlerin çok yıllar önce bir milyon sterling verdiği söylenmektedir. Revaklarla çevrili bahçesinde yuvarlak 12 sütun ve batıda bahçe ile camiye bitişik yerde şerefeden yukarısı yıkık olan tuğladan örülmüş minare sekizgen bir taban üzerinde ayakta durmaktadır. Doğudaki minaresi yıkılmıştır. Mihrap yerinde açılan kapı yüzünden mihrabın üst kısmı İzmir’deki Kestane Pazarı Camisine kaldırılmıştır. Caminin yanında tuğla ve taş duvarlı, sekizgen şekilli, piramit çatılı bir Selçuklu türbesi bulunmaktadır. Camiyi yaptıran İsa Bey ise Birgi’de Aydınoğlu Mehmet Bey türbesinde gömülüdür.

Eskişehir İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica