Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Erzurum İzmir uçak bileti

Erzurum İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Erzurum İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

SELÇUK – I. AYASULUG: Selçuk’un kuzeybatı bitişiğindeki Ayasulug tepesi ve dolaylarıdır. Eski Efes adı ile de tanınır. İlk tarihi Miken uygarlığına dayanır. VII. yüzyılda Efes şehri beşinci kez Ayasulug tepesinde kurulmuştur. Roma, Bizans, ve İslam çağlarını yaşamıştır. 1348-1390 yılları arasında Aydınoğulları’nın Birgi’den sonra başkenti olmuştur. 1914 yılında Ayasulug adı yerine Selçuk adı verilmiştir. 1957 yılında ilçe olmuştur.

Selçuk tepesinin kuzeyinde Bizanslılardan kalma kale moloz taşlarıyla harçlan yapılmıştır. Çevresi 1,5 km. ye yakındır. Etrafında savunma hendeği yoktur. 15 burcu bulunmaktadır. Aydınoğulları tarafından onartılmıştır. Kale içersinde İçkale Camisi (XIV. yüzyıl), güneyinde VI. yüzyılda Bizans İmparatoru Justinianus tarafından Aziz Yahya’nın mezarı üzerindeki kilisenin yıkılmasıyla yaptırılan üç bölmeli ve 130 m. uzunluktaki Saint Jean (Aziz Yuhanna) kilisesi, güneybatı eteğinde İsabey Camisi, Efes’e sapan yolun başında sağda ve birkaç sütunu ayakta duran, dünyanın yedi harikasından olan Artemis (Diana) tapınağı yer almıştır.

Şifa verici bir toz çıktığı için Hıristiyanlar tarafından kutsal sayılan St. Jean kilisesi 1969 yılında Amerikan Efes Cemiyeti tarafından onartılmıştır. Şehir içerisinde ve tepenin güneyinde Selçuklu eserleri, doğuda Efes’i Sevenler Derneği olarak kullanılan Selçuklu Mescidi, tepe ile tren istasyonu arasında uzanan Bizans’a ait Efes su kemerleri bulunmaktadır.
Erzurum İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica