Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Erzincan İzmir uçak bileti

Erzincan İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Erzincan İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

ÖDEMİŞ – AYDINOĞLU MEHMET TÜRBESİ: Birgi’de, Ulu Caminin kuzeybatı bitişiğindedir. Aydmoğlu Mehmet Bey (Öl. 1333) ile üç oğlu için 1333 yılında yaptırılmıştır. İçersinde öndeki ilk mezar Aydın Beyi olan küçük oğlu İsa Bey (Öl. 1390)’e, ikinci mezar üçüncü oğlu İbrahim Bahadır’a, üçüncü mezar Aydınoğlu Mehmet Beye, dördüncü mezar ise İzmir önünde şehit düşen ikinci oğlu Aydın Beyi Gazi Umur Bey (Öl. 1348)’e aittir. Bunlar tarihsiz ve kaba yazıtlı mezarlardır.
Kare plan üzerine sekiz köşeli bir türbedir. Mermere benzeyen düzgün kalker taşlarla yapılmıştır. Kapısının çiçeklerle süslü kemeri üzerinde bir yazıt yer almıştır. Üç pencerelidir. Zamanında, içi lacivert ve siyah renkli çinilerle süslü bulunan kurşunlu bir kubbe ile örtülüdür.
SEFERHİSAR TEOS:Seferhisar’ın 7 km. batısında, Sığacık köyünün 2 km. güneyindedir. Hellenistik ve Roma çağlarını yaşamıştır. İon birliğinin 12 şehrinden biridir.
Agora, Dionysos tapınağı, M.Ö. II. yüzyılda yapılan tiyatro kalıntıların en önemli olanlarıdır. Dionysos tapınağına ait frizler İzmir Basmahane Arkeoloji Müzesine kaldırılmıştır.

Erzincan İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica