Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Erzincan İstanbul uçak bileti

Erzincan İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Erzincan İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

DOLMABAHÇE SARAYI: XIX. yüzyılın ikinci yarısında Topkapı sarayını terkeden Osmanlı Hükümdarları Beşiktaş kıyılarındaki Dolmabahçe sarayında oturmayı tercih etmişlerdir. Abdülmecit I. tarafından Mimar Karabet Balyan’a kompozit stilde 284 metrelik bir cephe üzerinde inşa ettirilen bu saray orta kısmında muhteşem bir merasim salonu ile Valide Sultan kısmı ve Camlı Köşk dahil 200 kadar salon ve odayı ihtiva etmektedir.
Dolmabahçe sarayı inşaatında Marmara adalarından getirtilen maviye çalar bir mermer kullanılmış, iç tavan ve duvarlarının süslenmesinde İtalyan ve Fransız sanatkârlarından faydalanılmış ve Lui XIV. stilindeki mobilyalar Versay sarayı mefruşatı örnek tutularak Fransadan getirtilmiştir. Sarayda Abdülaziz ve halefleri tarafından toplanan değerli tablolar bulunmaktadır. 36 büyük vaziden 4,5 ton ağırlığında ve üzerinde 750 ampul bulunan en büyük ve muhteşemi İngiltere Kraliçesi Viktoryanın hediyesidir. Sarayın birisi Dolmabahçe meydanına ve diğeri Beşiktaş caddesine açılan iki merasim kapısı ve rıhtıma açılan daha 10 kapısı vardır.
Tanzimat fermanını imzalayan Abdülmecidin ölümü, Abdülazizin hal’i, 19 Mart 1877 de ilk Mebusan Meclisinin açılması ve nihayet 10 Kasım 1938 sabahı 71 numaralı edasında Büyük Atatürk’ün ufulü gibi önemli tarih olaylarına sahne elan Dolmabahçe Sarayı îstanbulun, denizden görünüşünü süsleyen, muhteşem binalarından birisidir.
BEYAZIT KULESİ : İstanbul Üniversitesi bahçesinde 85 metre yüksekliğindeki Beyazıt Kulesinin yerinde eskiden daha yüksek ahşap bir kule vardı. Bugünkü kule 1828 tarihinde, İkinci Murat tarafından inşa ettirilmiştir. Kulenin tepesine yakın geniş odaya 180 adet basamakla çıkılır. İstanbulu her cihetten görebilen bu odada itfaiye habercileri oturmakta ve yangın ihbarına hizmet etmektedirler.
GALATA KULESİ : Galata Kulesinin Bizans İmparatorlarından Zem n tarafından V inci yüzyılda inşa ettirildiği söylenmektedir. Bu kule XIV inci yüzyılda Cenevizliler tarafından zaptedilmiş ve tarassut mevkii olarak kullanılmıştır. O vakitler adı İsa Kulesi idi. Yüksekliği 68 metredir, zirvesine kadar taştan ve tahtadan 211 basamakla
çıkılır. Tepesine yakın oda yangın habercilerine tahsis edilmiştir.

 

Erzincan İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica