Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Diyarbakır İzmir Uçak Bileti

Diyarbakır İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Diyarbakır İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

EFESOS: İzmir’e 75 km. uzaklıktaki, döneminin zengin tüccarlarının ve din adamlarının yaşam merkeziydi. Caddeler doğu-batı, kuzey-güney yönlerinde birbirlerini kesiyor, aradaki dikdörtgen alanlarda yapılar bulunmuyordu. Halen Kazı çalışmaları süren Efes’de Agora, Tiyatro, Arkadi Ana Caddesi, Ceises Kitaplığı onaya çıkarılmıştır.

Efesliler tanrıçaları Anemise için görkemli bir tapınak yapmışlardır. Dünyanın yedi harikasından biri olan yapının yerinde büyük bir çukur vardır. İngiliz Çukuru adıyla bilinen bu yer Kuşadası’na gidilen yolun sağındadır, iyon düzenindeki tapınağın 127 sütunundan birkaçı Ayasofya’nın inşasında kullanılmıştır. Hıristiyanlığın yayılmasıyla birçok parçası da çeşitli yapıtlarda kullanılmıştır.
İsa’nın ölümünden sonra Anadolu’ya gelen Meryem ve St.Jean Efes’e yerleşmiştir. Efes Akacağ’daki Meryem Ana Evi ve kiliseleri bulunur.

İZMİR FUARI:Kentin turizminin en hareketli olduğu dönem Uluslararası İzmir Fuarı’nın açık kaldığı dönemdir. İlk olarak 1936’da Kültürpark’ta açılan fuar, merkezi Paris’te bulunan Uluslararası Fuarlar Birliği’nin Türkiye’deki tek üyesidir. Türk sanayisinin tanımını ve uluslararası düzeyde ekonomik bağlantıları amaçlayan fuarda, özel ve devlet sektörü pavyonlarının yanı sıra çeşitli ulusların pavyonları da bulunmaktadır. Ancak, son yıllarda fuar ekonomik işlevini yitirmeye başlarken gelenekse: öğeler de yerini çeşitli sanatçıların katıldığı gazino programlarına bırakmıştır.
İklimi, doğal güzellikleri, tarihsel yapıtları ve şenlikleriyle bir turizm cenneti olan İzmir’de turistik işletme belgeli tesis sayısı 36, yatak sayısı 6568, belediye denetimindeki turistik tesis sayısı 288 yatak sayısı ise 9314’tür.

Diyarbakır İzmir uçak bileti al ve İzmir’i yakından görme şansına erişin.

 Yandex.Metrica