Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Denizli İzmir uçak bileti

Denizli İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Denizli İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

MENEMEN – KUBİLAY ANITI:Menemen’dedir. Menemen’de 23 ocak 1930 tarihinde ayaklanan yobazların şehit ettikleri yedek asteğmen ve öğretmen M. Fehmi Kubilây (1906-1930) için 1933 yılında dikilmiştir. Bu anıt Cumhuriyet Gazetesinin kurdurduğu T. Büyük Millet Meclısi Başkam Kâzım Özalp’in başkanlığındaki komite tarafından halktan topladığı yardımlarla yaptırılmıştır. Yarışmayı kazanan heykeltıraş Ratip Aşir Acudoğlu (1898-1957)’nun eseridir. Yüksek bir taban önündeki heykelde sağ elınde bir ok bulunan gençlıği ve altında Menemen olayını açıklayan bir yazıt yer almıştır.
LARİSSA:Menemen’in hemen kuzeyindedir. M.Ö. III bin yılında kurulmuştur. Cilâlı Taş, Hellenistik, Lydia ve Pers yönetiminde yaşamıştır. Peleponez Savaşlarında (M.Ö. 405) yıkılınca yeniden kurulmuş ise de M.Ö. 279 yılında Galatlar tarafından yıkılmıştır. 1902 yılında İsveçlıler ve Almanlar arkeolojik kazılar yapmışlardır.
Kalıntılar arasında tapınak ve akropolisin sur parçaları bulunmaktadır. Buradan çıkarılmış olan tarihi eserler Stockholm ve İstanbul Arkeoloji Müzelerine kaldırılmıştır.
MYRİNA:Alıağa yakınında, Kocaçay ağzında, Çan- darlı körfezinin son koyunda, iki tepe üzerinde uzanan eski bir şehir kalıntısıdır. Burada ilk arkeolojik araştırmayı 1874 yılında M.E. Baltezzi yapmıştır. M.Ö. 454-425 yılları arasında Atina konfederasyonuna bağlanmıştır. M.Ö II. yüzyılda Bergama’nın yönetimine girmiştir. M.S. 17-30 yılları arasında olan büyük yer sarsıntıları sonunda yıkılmıştır.
Burada yapılan arkeolojik kazılarda Nekropolıs (Mezarlık)’e ait beş bin kadar mezar bulunmuştur.

Denizli İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica