Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Dalaman İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İstanbul’un Turistik Semtleri

BEŞİKTAŞ:Yüzölçümü 11 km2 olan Beşiktaş, 1930 yılına kadar Beyoğlu’na bağlı bir bucak iken, bu tarihten sonra ilçe durumuna getirildi.
Tarihi milattan önceki dönemlere kadar uzanan Beşiktaş’ta ilk yaşayan kavmin Traklar olduğu bilinir.
Boğaziçi’nin ilk imar edilen semtlerinden biri olan Beşiktaş, Bizanslılar döneminde bir liman ve ticaret merkezi idi.
Eski dönemlerde adı Lasanion olan ilçeye daha sonra Sergion, Bizanslılar döneminde de Daphanae ve Diplokionion denilmiştir. Osmanlılar döneminde Barbaros Hayrettin Paşa’nın gemilerini bağlamak için kıyıya diktirdiği beş taş direkten esinlenerek, Bektaş denilmiş, bu ad daha sonra Beşiktaş’a dönüştürülmüştür.
EYÜP:İstanbul’un önemli sanayi merkezlerinden biri olan Eyüp’ün yüzölçümü 298 km2’dir.
Bizanslılar döneminde avlanma bölgesi olarak kullanılan bölgeye o dönemde, avcı anlamına gelen Kinigos adı verilmişti. Bugün Eyüp meydanının bulunduğu boşlukta, geniş çayırlarda araba, at yarışları yapılır ve esirler vahşi hayvanlara parçalattırdı.
FATİH:1928 yılına kadar İstanbul’un merkez ilçesi iken bu tarihten itibaren Eminönü ve Fatih adları ile ikiye bölünmüş ve Fatih bu tarihten sonra ayrı bir ilçe olmuştur. İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Fatih’in yüzölçümü 13 km2’dir.

EMİNÖNÜ:1928’e kadar Fatih ilçesine bağlı iken bu tarihte ilçe haline getirilen Eminönü’nün yüzölçümü 4 km2’dir. Binlerce imalathanesi ile Eminönü, İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden biridir.
İlçe, geçmişte, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde her zaman yoğun yerleşim birimlerinden biri olmuştur.

Dalaman İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica