Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Dakar Uçak Bileti

Dakar uçak bileti fiyatları ve Dakar uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Tadı Damağınızda Kalacak Şehir Dakar : 1904 yılında Fransız Batı Afrika’sına da başkentlik yapan Dakar, günümüzde Senegal’in başkentidir. Şehrin her noktasında Fransa etkisiyle karşılaşmak mümkündür. Bununla birlikte şehir Afrika kıtasının en gelişmiş kentlerindendir. Şehir Paris –Dakar Rallisi’ne ev sahipliği yaparak belirli dönemlerde yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır.

İklim açısından tropikal iklimin hâkim olduğu Dakar’da nem ve sıcaklık oranı oldukça yüksektir. Yılın büyük bölümü sıcak ve nemli geçer.

Dakar Müzeleri: Ifan Museum Dakar’ın en popüler müzesidir. Müze farklı iç ve dış mimari yapısıyla ziyaretçilerden tam not alıyor. Dakar ‘da bulunduğunuzda görmeden gitmemeniz gereken yerlerden birisi.

Dakar ‘da Neler Yapılır: Dakar’da bulunduysanız şehir meydanında gezintiye çıkmanız yapmanız gereken ilk iş olmalıdır. Bağımsızlık Meydanı, Soweto Bölgesi ve Roume Caddesi gezinti yaparken ziyaret edebileceğiniz güzel noktalardan. Buna ek olarak Ulu Cami’yi görebilir, meşhur pazar yeri Marche Sandaga Olan’a gidebilirsiniz. Dakar’da bulunduysanız yapmanız gereken en önemli faaliyetlerden biri de Köleler Evini gezmektir. Ayrıca Dakar Limanı’ndan feribotlara binerek gezintinizi renklendirebilirsiniz.

Pembe Göl, Retba Gölü Dakar’ın en güzel yerlerinden. Bu göller bakteriler dışında canlı barındırmaması özelliğiyle dikkat çekici özellikteler.

Dakar’da Alışveriş Keyfi: Kıyafet alışverişi için Marche Kermel, ziyaret edebileceğiniz pazarlardan. Pazar farklı kumaş çeşitleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Soumbedioune ‘deki pazarlar da ziyaretçinin çok olduğu ilginç alışveriş merkezlerinden biri. Gıda için Marche Sandaga Olan uygun seçenekler sunan bir alışveriş merkezi. Giriş katında balık ve yemek çeşitleri yer alıyor.

Dakar’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Kavrulmuş fıstık, Dakarlıların en sevdiği yiyeceklerden. Hemen her yerde sıkça fıstık satıcılarını görebilirsiniz. Ceebu jen, diagga, maafe vs. Dakar’ın en bilinen yemeklerinden sadece birkaçı.

Dakar’da, Senegal’e özgü yemek çeşitlerini bulabilirsiniz. Birkaç restoran ismi şu şekilde: Cafe de Roma, Lozio, Lalibela, Ali Baba şehrin en bilinen kaliteli ve lezzetli yemekleriyle dikkat çeken mekânlardan.

 

Dakar’da Özel Yaşam/ Gece Hayatı:Afrika’nın eğlence mekânları bakımından en popüler olanları Dakar’da mevcut. Le Viking Bar oldukça kalabalık, talep gören, sevilen bir eğlence merkezi. Gazelle, yerel biraları ile müşterilerinin dikkatini çeken, yerli ve yabancı turistlere hitap eden bir mekân. Ünlü futbolcuların gittiği mekân olarak bilinen Casino Du Cap Vert daha hızlı gece hayatı yaşayanların ihtiyaçlarını karşılıyor.
İstanbul Dakar uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica