Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Cenova Uçak Bileti

Cenova uçak bileti fiyatları ve Cenova uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Bir Liman Şehri; Cenova: İtalya’nın Ligurya Bölgesi’nin başşehri olan Cenova bir liman kentidir ve tarihsel merkezinin büyük bir kısmı 2006 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine dâhil edilmiştir. Şehir sanatın birçok dalında çok zengin ve tarihi bir önemi olduğu için 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti de olmuştur. İtalya’nın kuzeyinde yer aldığı için kışın Alplerden gelen soğuk rüzgârlardan etkilense de Akdeniz kıyısında bulunuşu nedeniyle genellikle nemli ve ılıman bir iklime sahiptir.

Cenova’da Oteller:

Ünlü Kaşir Kristof Kolomb’un doğduğu şehirde şehir merkezine yakın oteller, günlükleri 25-100 Euro arasında değişen fiyatlarıyla La Briosa Nicole, Albergo Astro ve Hotel Genziana’dır. Aynı zamanda şehrin en uygun fiyatlı otelleri olmakla beraber dilerseniz ücreti daha fazla olan La Torre ve La Superba Rooms & Breakfast’ı da tercih edebilirsiniz.

Cenova’da Ne Yenir? Balıkçılarıyla ünlü olan ve beş köyün bir arada olduğu anlamı taşıyan Cinque Terre’de birbirinden güzel deniz mahsülleri tüketebileceğiniz gibi aynı zamanda klasik İtalyan Mutfağı’nın birbirinden güzel soslarıyla süslenmiş makarnalardan tüketebilirsiniz. Monterosso Köyü’ndeki Ristorante Belvedere’de restoranın kendi yapımı soslu makarnası ve ev yapımı şarabını muhakkak denemenizi öneririz.

La Cantine Del Pescatore’de kahvaltı yapabilir, limon likörü olan Limoncini’yi deneyebilir ve Farnita denilen mısır unlarını satın alabilirsiniz. Vernezza Köyü’ndeki Gelateria Vernezza’da dondurma yemeyi de ihmal etmemeniz gerekir.

Cenova’da Gezilecek Mekânlar:İtalya’da adına şarkılar yazılmış bir yer olan Portofino, romantizm arayanlar için güzel bir mekân olabilir. Cenova Meydanı, Ferrari Meydanı’ndaki büyük Kristof Kolomb heykeli de görülmesi gereken mekânlar ve tarihi eserlerdendir.

Cinque Terre köylerinden Monterosso’da hem gezip hem de tatil yapabilir, denize kıyı bir köy olduğundan dalış bile yapabilirsiniz. Tepedeki köy olan Corniglia’ya ulaşmak için trenden indikten sonra teker teker çıkmanız gereken 377 basamak var. Fakat tepeye çıktığınız zaman göreceğiniz manzaranın güzelliği sebebiyle muhakkak çıkmanızı öneriyoruz. Yürümek istemeyenler için 5 dakikada bir hareket eden servis de var.

Cinque Terre’nin favori mekânı olan Manarola’da ise içinizi ısıtacak rengârenk evler, evlerin balkonlarından sarkan rengârenk çiçekler ve denize çıkan balıkçı restoranları size yaşadığınızı hissettirecek harika yerler.

 
İstanbul Cenova uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica