Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Cenevre Uçak Bileti

Cenevre uçak bileti fiyatları ve Cenevre uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Cern’ün Merkezi; Cenevre : Zürih’ten sonra İsviçre’nin en büyük ikinci kenti olan Cenevre Suisse Romande bölgesinin en büyük şehridir. Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıktığı yerde konumlanmıştır. İsviçre’nin diğer şehirlerine göre daha sıcak bir şehir olan Cenevre’de yarı ılıman yarı Akdeniz iklimi hakimdir.

Cenevre’de Kalınabilecek Oteller:

  • Hotel Les Arcades,
  • Villa Esprit 3
  • Hôtel Pax,
  • Auberge de Confignon
  • Suite Novotel Geneve

Cenevre’de Ne, Nerede Yenir:Fransız ve İsviçre Mutfağı’nın bir araya gelmesiyle oluşmuş Cenevre Mutfağı’nın başlıca malzemeleri şarküteri ürünleridir. Hemen her yerde satılan Jambon ve Gravyer Peyniri aynı zamanda neredeyse bütün yemeklerde kullanılır. Restoranlarındaki menüler daha çok sığır eti ile domuz etinden yapılan yemeklerden oluşur. Domuz eti tüketmenin yasak olduğu inancına sahip insanları da düşünmüş olmalılar.

Bir sosis çeşidi olan Longeole ve sebze salatası olan Cardons, şehirde oldukça meşhurdur. Aynı zamanda lahana da Cenevre Mutfağı yemeklerinde bolca kullanılmaktadır. Avrupa’nın birçok bölgesinde olduğu gibi Cenevre’de de üzüm bağları bulunur ve birbirinden kaliteli şaraplar üretilir. Turistik restoranlardan biri olan Edelweiss, Cafe des Negociants ve Perie Du Lac Rise güzel yemekler yiyebileceğiniz mekânlardır.

Cenevre’de Gezilecek Yerler ve Alışveriş:St. Peters Katedrali ile eski şehir bölgesi başta gelen gezilecek yerler arasındadır. Bunun yanında adını Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc’tan alan Mont Blanc Meydanı ve Mont Blanc Köprüsü ile Tarihi Cenevre Müzesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

Cenevre saatleriyle de meşhur olduğundan Eski Şehir bölgesindeki İngiliz Bahçeleri’nde çiçeklerden yapılmış bir saat bulunmaktadır. Adı “Çiçek Saati” olan bu saat 1955 yılından beri kentin en önemli sembollerindendir. Buradaki göl içerisinde bulunan Marina’ya yürüyebilir ve 140 metre yükseğe kadar su fışkırtan dünyanın en güçlü fıskiyesini görebilirsiniz.

Cenevre’nin en büyük alışveriş merkezi, bünyesinde 110 mağaza bulunduran Centre Balexert’tir. Pahalı bir kent olan Cenevre’de daha ucuz şeyler satın almak isterseniz hafta sonları Plain Palais’de kurulan bitpazarını gezebilirsiniz. Pazarda kıyafet, takı ve mobilya gibi birçok çeşit eşyanın ikinci el olanları satılmaktadır. Tabi gitmişken dünyanın en meşhur eşyalarından olan İsviçre çakılarından da hediyelik olarak satın alabilirsiniz. Cenevre’nin pahalı bir şehir olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

 
İstanbul Cenevre uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica