Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bursa İzmir Uçak Bileti

Bursa İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Bursa İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

ASKLEPİON:Bergama’nın batısındadır. Şehre 3 km.lık bir yol ile bağlıdır. M.Ö. V. – M.S. II. yüzyıllar arası 700 yıl süre ile sağlık tanrısı Asklepios için bir sağlık yurdu olarak kullanılmıştır. 1927 yılı kazılarında Alman arkeologu Wiegand tarafından meydana çıkarılmıştır. Burada hastalar telkin, rüya, banyo, eğlence ve ilaçlarla tedavi edilirdi. Tedavi edilen bu hastalar arasında birçok imparator (M. Aurelıus, Caracalla) adı sayılmaktadır.
1 km2lik bir alan içersinde bulunan çeşitli tesislerden zamanımıza kadar ancak temel ve sütunları kalmıştır. Doğu tarafındaki kapıdan içeri girilirdi. Kuzeydoğu köşesinde kütüphane, kapının güneyinde sağlık yurdunun en kutsal yeri olan ve hastaların iyileştikten sonra son kez ziyaret ettikleri Asklepios tapınağı ile hastaların yatıp uyudukları yuvarlak tapınak (Telesphor Tapınağı); güneyini, batısını ve kuzeyini çeviren sütunlu galerilerin sütun kalıntıları, kuzeybatıda ise her yıl 20 mayıstan sonra ilk pazar günleri yapılan Bergama Kermesinde klasik temsillerin oynandığı 4500 kişilik tiyatro restore edilmiş bir durumda, ortada üç havuzlu kutsal çeşme ve 82 m. uzunluğunda yer altında uzanan kemerli kutsal koridor bulunmaktadır. Asklepion’un kuzeydoğusunda Asklepion’a giriş caddesinin kapısı (Viran Kapı), 30 bin kişilik Roma tiyatrosu, Athena tapınağı ve 50 bin kişilik Roma Amfiteatrı yer almıştır.

Bursa İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica