Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bordo Uçak Bileti

Bordo uçak bileti fiyatları ve Bordo uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

En Kaliteli Şarapların Evi; Bordeaux (Bordo): Okunuşu “Bordo” şeklinde olan ve Fransa’nın 7. büyük şehri olan Bordo, tarihi bir liman şehri olduğundan dolayı 2007 yılından beri Fransa’nın dünya mirası listesinde yer almaktadır. Kaliteli şaraplar üretildiği gibi gemi yapımcılığının da önemli bir merkezidir.

Karasal bir iklime sahip olan şehirde kış ve bahar ayları soğuk iken yazlar sıcak geçer. Yağış olmadığı için yaz ayları şehri ziyaret etmek için en uygun zaman dilimidir.

 

Bordo’da Nerede Kalınır? Günlük fiyatları 44-128 Euro arasında değişen otellerden Appart’City Bordeaux Centre, Adagio Access Bordeaux Rodesse ve Hotel de La Boetie iyi bir seçenek olabileceği gibi daha uygun fiyatlı oteller olan Ibis budget Bordeaux Le Lac ve Stars Bordeaux Gare’i de tercih edebilirsiniz.

 

Bordo’da Yemek:Fransa’nın meşhur sosları kullanılarak yapılan et yemeklerini şehirde bulunan birçok restoranda, dünyanın en kaliteli şarapları eşliğinde tadabilirsiniz. Asya ve Doğu Avrupa mutfaklarından da bol çeşitler bulunduran Bordeaux Mutfağı bütün dünyada şarap dendiği zaman akıla ilk gelen yer olmakla beraber birçok şarap imalathanesi, restoran, şarap evleri, mahzenler, bar ve kafeleri bünyesinde barındırır. Bilhassa 88-90 yıllarında üretilmiş, yıllanmış şaraplar çok lezzetli olmakla beraber bir o kadar da pahalıdır fakat oraya kadar gitmişken denemeden gelmek olmaz.

 

Bordo’nun Gezilecek Mekânları ve Alışveriş:Sainte Catherine’de yürüyüş yapabilir veya Sainte Michel Kulesi’nin 243 basamaktan oluşan merdivenine tırmandıktan sonra şehrin panoramik bir fotoğrafını çekebilirsiniz. Üzüm bağları ve şarap imalathanelerine günübirlik turlar düzenleyen şirketler aracılığıyla bu mekânları gezebilir ve ünlü Bordo şaraplarının üretim sürecini yerinde görebilirsiniz.

Quinconces veya Gambetta Meydanları’nda yürüyebilir, Pedestrian Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sanatsever biriyseniz eğer Çağdaş Sanat Merkezi tam size göre.

Alışveriş için ise hem lüks ürünler hem de hediyelik eşyalar bulabileceğiniz birçok dükkân ve mağazaya sahip Bordo’da bu mağazaların en bol olduğu yer Gambetta Meydanı’dır. Giyim ve tekstil konusunda Paris’ten daha ucuz olması sizi alışveriş konusunda daha da teşvik edebilir. Şehirde aynı zamanda el sanatları ürünleri bulabileceğiniz gibi mükemmel şaraplar satan mahzenleri de gezebilirsiniz. Şansınız varsa eğer Haziran ayında düzenlenen Bordo Şarap Festivali size oldukça eğlenceli gelecektir.
İstanbul Bordo uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica