Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bologna Uçak Bileti

Bologna uçak bileti fiyatları ve Bologna uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Tarih Kokan Şehir:İtalya’nın kuzey bölgesinde bulunan Emilia-Romagna adlı bölgeye ait bir şehirdir. Anlam olarak ‘’Kızıl Şehir’’ anlamına gelmektedir. Orta Çağ’dan kalma birçok tarihi mimariler bulunmaktadır. Kızıl sıfatını kazanması ise kırmızı tuğlaların çok kullanılmasından dolayıdır. Siyasi yönden aşırı solcu olarak görülmektedir. Avrupa’nın en eski üniversitesi de tarihi güzellikleriyle dolu olan Bologna’da kurulmuştur. 2000 yılında da Avrupa kültür başkenti seçildiğini söylememek olmaz.

Bologna Müzeleri: Şehrin en önemli müzelerinin başında Pinacoteca Nazionale müzesi gelmektedir. İtalya’nın en önemli sanat eserlerinin burada olduğu bilinmektedir. Diğer bir müzesi de Bologna Tarih Müzesidir. Tamamıyla geçmişten günümüze kadar Bologna’nın yaşadığı değişimler görseller ile sergilenmektedir. Collezioni Comunali d’Arte müzesinde ise İtalya’nın en ünlü ressamlarının resimlerini görmek mümkündür.

 Bologna’da Neler Yapılır: Tarihe ışık tutan ve bunu hala sergileyebilen bir şehir olmasından dolayı hemen hemen nereye gitseniz tarihin kokusunu içinize çekeceksiniz. Bologna’ya giderseniz uykunuzdan feragat etmeli ve olabildiğince gezmelisiniz. Tarihin en ünlü sanatçılarının kaldığı evleri görmek, en önemli kararların verildiği binalarda bulunmak kaçırılmayacak bir fırsat olacaktır.

Bologna’da Alışveriş Keyfi: Galleria Cavour alışveriş merkezinde dünyada ünlü Gucci, Versace gibi markların ürünlerini uygun fiyattan alabilirsiniz. Eğer tarihi eşyalara karşı ilginiz varsa gezmeniz gereken alışveriş merkezi ise Camera Con Vista’dan başka bir yer değildir. Ünlü tasarımcıların kendi kreasyonlarını almak isterseniz de uğrak noktanız Mister Gal olmalıdır.

Bologna’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Dünyaca ünlü ‘’ Bolonez Sosu’’ adının çıkış noktasının bu şehir olduğunu bilmelisiniz. İç tasarım olarak dünyaca ünlü futbolcularına formalarını sergileyen Pizzeria Ristorante La Brace ‘ye uğramalı ve ‘’Pizza Positano ‘’ pizzasını kesinlikle denemelisiniz. Meşhur İtalyan makarnası yerken, şiir dinleme keyfini yaşamak isterseniz de Osteria Dell’Orsa tam size göre bir mekân. Mekânın bir ilginç özelliği ise masaların ortak olarak kullanılması.

Bologna’da Özel Yaşam / Gece Hayatı: Haftanın hemen her günü konser veren ve eski bir hangarın içine kurulmuş olan Estragon’da büyük konserlere tanıklık edebilirsiniz. Tarihi bir mekânda içmek isterseniz, 15.yy ‘dan beri içki servisi yapmakta olan Osteria del Sole ’ye mutlaka uğramalısınız.
İstanbul Bologna uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica