Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Birmingham Uçak Bileti

Birmingham uçak bileti fiyatları ve Birmingham uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Birmingham Seyahat Rehberi: İngiltere’nin West Midlands bölgesi törensel anlamda kontluk statüsünde bir yerdir. West Midlands denilince de ilk akla gelen Birleşik Krallık’ın en büyük şehirlerinden Birmingham gelir. 4 Milyona yaklaşmış nüfusuyla İngiltere’nin en büyük ikinci şehridir. Şehrin tarihi Orta Çağa kadar uzanır. Özellikle tekstille başlayan Sanayi Devrimi’nin sembol şehirlerindendir. Üniversite eğitimi açısından da seçkin bir yere sahiptir. Peki, Birmingham’da nereleri gezilir, müzeleri nelerdir, restoranları ve gece hayatı nasıldır?

Birmingham Müzeleri: Black Country Living Museum adeta bir açık hava müzesidir. Sanayi Devrimine yönelik eserler, eski tarz eğlence mekânlarının temsili, asırlık binalar temsili olarak sergilenmektedir. Hereford Müzesi ise içindeki sanat galerisiyle oldukça ilgi çekici eserlere sahiptir. Bammot-Ulaştırma ve Midland Müzesi’nde ise 70’li yıllara ait ulaşım araçlarını sergilenmektedir. Thinktank Bilim Müzesi ise sanayi ve teknoloji konseptli bir müzedir. Ulusal Deniz Müzesi’nde ise denize ve denizin altındaki yaşama dair bir yaşamı sergiliyor. Modern ve tarihin buluştuğu müzelerin yanı sıra çok sayıda sanat galerisi gezilebilir.

Birmingham’da Neler Yapılabilir: Centenary Meydanı turistlere pek sıkılmayacağı bir canlılık ve renklilik katar. Birmingham Ulusal Parkı ise çok sayıda hayvana ev sahipliği yaparak ziyaretçilere ilginç bir doğa gözlemi fırsatı sunar. Birmingham Merkez Cami ise 4000 kişilik kapasitesiyle Müslümanlara hizmet vermektedir.

Sanat ve müzik açısındansa çok sayıda mekân vardır. Bunların içinde Birmingham Flarmoni Orkestrası izlenebilir. Royal Worcester ise seramik açısından asırlık bir imalat merkezidir. Buradaki park ve kiliseler de gezilebilir. Statfordshire Hoard’da Anglo-Saksonlardan kalma definenin saklandığı bölüm sergilenmektedir. Trenham Monkey Forest ise 150’ye yakın maymunun yaşadığı doğal bir alandır. Ayrıca Birmingham’da Şekspir’in doğduğu ev de ziyaret edilebilir.

Birmingham’da Alışveriş Keyfi: Bullring AVM’si İngiltere’nin sayılı alışveriş merkezidir. Cadbury ise çikolata marketlerinin merkezi sayılır. Şehir merkezinde kuyumcudan tekstile kadar her çeşit ihtiyacınızı karşılamaya yönelik mağaza bulunmaktadır.

Birmingham’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Bank Restaurant meşhur bir yerdir. Burada keyif dolu bir akşam yemeği geçirilebilir. Bunun dışında şehirde çok sayıda seçkin restoran ve bar bulunmaktadır.
İstanbul Birmingham uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica