Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bingöl İzmir uçak bileti

Bingöl İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Bingöl İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

FKOKAİA (ESKİ FOÇA): İzmir’in 35 km. kuzeybatısında, Foça güneyindedir. M.Ö. XI. yüzyılda İonialıların kurdukları 12 şehirden biridir. Hellenistik ve Roma çağlarını yaşamıştır. M.Ö. 546 yılında Pers komutam Harpagos tarafından Foça’nın kuşatılması sırasında bir gece şehri terkedip giden Foçalılar Foça’ ya benzeyen Marsilya şehrini kurmuşlardır. Bu nedenle Foça ve Marsilya belediyeleri birbirlerini kardeş şehir olarak ilan etmişlerdir.
Foça’da 180 yıl kalan Cenevizlilerin yaptığı kale kalıntısı görülebilır. 1455 yılında Fatih Mehmet tarafından Osmanlıların eline geçmiştir. Burada Fatih Mehmet kendi adına bir cami yaptırmıştır. İlk arkeolojik kazı 1913’de Felıx Sartiaux tarafından başlatılmıştır. Son kazı 1952 yılında Prof. Ekrem Akurgal tarafından yapılmıştır.
KYME:Çandarlı körfezi güneyinde, Ali Ağa ve Nemrut (Namurt) köyü yakınındadır. M.Ö. V. yüzyılda kurulmuştur. Bizanslılar zamanında piskoposluk merkezi olmuştur. İlk arkeolojik kazıyı Çekler yapmışlardır. 1952 yılında Dr. Baki Öğün tarafından arkeolojik kazılar yapılmıştır.
Kalıntılar arasında M.Ö. II. yüzyılda yapılmış olan bir tapmak ile bazı yapı parçaları bugüne dek kalabilmiş eserleridir.

Bingöl İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica