Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bingöl İstanbul uçak bileti

Bingöl İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Bingöl İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

SULTAN AHMET CAMİ : Ahmet I. tarafından Mimar Mehmet Ağa eliyle M. 1609’da inşasına başlanarak 1616’da tamamlanılan bu caminin ortasında büyük bir kubbe ve dört köşesinde birer küçük bulunmakta, kubbe ve duvarlarındaki pencereler iç kısmını iyice ayırmaktadır. Çinileri ile ağaç ve bronz kapıları dikkate şayandır.
YENİ CAMİ : Fatih Mehmet III.’in validesi tarafından Mimar başı Davut Ağa eliyle M. 1597’de inşasına resmen başlamasının birbiri ardı sıra vefatları üzerine Mehmet IV.’ün eşi Hatice Turhan Sultan tarafından inşaatın durdurulmasından 59 yıl sonra Mimar Mamata Ağa eliyle tekrar inşaatına girişilerek M.S 1663’de tamamlanmıştır.
Yeni Camiin içine girilince kademe kademe yükselerek büyük kubbeyi tutan yarım kubbelerle dört fil ayağı üstüne dayanan büyük kubbenin kavsi gözlerde bir sonsuzluk hissi uyandırır. Camiin tam ve yarım kubbeleri kemerlerden sonra ıstalaktitli bir silmeyi müteakip oturtulmuş olup bu şekilde geniş ve süslü silmeler başka hiç bir camide görülmez.
Yeni Caminin Süleymaniye’ye nisbetle biraz daha sivrice olan ehramı dış görünüşü çok mevzun ve ahenklidir.
Gerek cami içinde, gerekse yanı başındaki kasırda çini süslerinden geniş ölçüde faydalanılmıştır. Yeni Camiin minberi de çok sanatkârane işlenmiş bir parçadır. Alçı pencereleri ve renkli camları dikkati calip olmakla beraber kasrın kapıları ve pencere kapakları Türk sedef ve bağa işçiliğinin en güzel örnekleri arasındadır,

 

Bingöl İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica