Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bilbao Uçak Bileti

Bilbao uçak bileti fiyatları ve Bilbao uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Bilbao ‘ Da Hayatın Tadına Varın

Kuzey İspanya ‘nın Bask bölgesinde yer alan Bilbao, Nervion Nehri boyunca konumlanmış bir şehirdir. Nüfus yoğunluğu bakımından bölgenin en kalabalık şehridir. Diğer İspanya kentlerinde ise en yoğun nüfusa sahip 11. kenttir. Yanılma payı olmakla beraber 353. 187 kişilik nüfusa sahip şehrin yoğunluğu, kilometre kare başına 8600 kişi civarındadır.

Şehir 8 ayrı idari bölge ve pek çok daha alt yerleşim merkezlerinden oluşur. Deusto ( San Ignacio, Arangoiti ) , Basurto ( Altamira, Masustegi, Olabeaga ) , Rekalde ( Ametzola, San Adrian ) , Abondo, Begona, Uribarri ( Matiko, Castanos ) başlıca eyalet ve semtlerden birkaçı. Şehir, San Sabastian ve Vitoria ya yaklaşık 90 km uzaklıkta.

 Bilbao Müzeleri:

Bilbao ‘ daki en bilinen müze, Guggenheim Müzesi. Bir modern sanat müzesi niteliğini taşıyan müze yaklaşık 10 bin km karelik bir alanı kaplamaktadır. Şehre gelen herkesin görülmeye değer bu müzeyi gezip görmesi tavsiye edilir. Müzedeki eserlerin konsepti yirminci yüzyıl çağdaş sanatlarıdır. Alışılagelen heykel ve resim ağırlıklı müzelerin aksine videolar ve yerleştirmenin ağırlıklı olduğu görülür.   Müze, farklı sanat anlayışıyla her yıl bir milyon civarında ziyaretçiye misafirlik ediyor.

 Bilbao ‘ da Neler Yapılır?

Şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında Guggenheim Müzesi yer alıyor. Bunun yanında, 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan Teatro Arriaga binası, Casco Viejo sokakları, Santiago Katedrali görülmesi gereken en önemli merkezlerden.

 Bilbao ‘ da Alışveriş Keyfi:

Bilbao ‘ ya geldiyseniz alışveriş yapmadan dönmek şehre haksızlık olacaktır. Bölgenin en keyifli alışveriş mekânlarını görmeden geçmemelisiniz: Mercado de la Ribera, Sorpren dele Regalos para Hombre bölgede en çok tercih edilen 2 mekân.

 Bilbao ‘ da Yemek Çeşitleri – Restoranlar:

El perro chico şehrin en ünlü deniz mahsulü lezzetlerinden. Casa Rufo, yemek tercihinizin doğru olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bilbao ‘ da Özel Yaşam / Gece Hayatı:

Bölgenin en sevilen eğlence merkezleri nin başında Sir Winston Churcill Pup yer alıyor. Gece yarısından sonra güzel vakit geçirebileceğiniz kaliteli bir mekân.
İstanbul Bilbao uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica