Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Batman İzmir uçak bileti

Batman İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Batman İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İzmir’de Tarihe Mekanlara Gezinti

BERGAMA MÜZESİ: Asklepion’a giden yolun sağındadır. 1924 yılında Akropol’de müze deposu olarak kurulmuştur. Bugünkü binaya 1936 yılında taşınmıştır.
Müzenin bahçesinde Bergama’da yapılan kazılarda bulunmuş Hellenistik, Roma ve Bizans mimari eserlerinden heykeller, sütun başları ve kabartmalar, soldaki salonda ise Bergama Akropolünde bulunmuş olan Hellenistik çağın mermer heykel ve kabartmaları, pişmiş topraktan heykeller, çanak ve çömlekler, sikkeler vs. bulunmaktadır.
Aynı binadaki etnografya kısmında Bergama ve yöresinin giyim, el işlemeleri, halı, kilim, süs eşyaları vs. gibi eşyalar yer almıştır.
NEMRUT KALE: Manisa’nın 30 km. kuzeybatısında, Bergama’nın Hacı Ömerlı Köyü yakınında, 365 m. yüksekliğindeki yalçın görünüşlü Gündağı (Nemrut Dağı) üzerindedir. Attaloslar zamanında Bergama stilinde yapıldığı sanılıyor, M.S. 17 yılı yer sarsıntısında şehrin yıkılmasıyla Romanın 2’nci imparatoru I. Tiberius (M.Ö. 42 – M.S. 37) tarafından yemden kurulmuştur. Bir ticaret şehri olarak Bergama Krallığı zamanında onarım görmüş ve gelişmiştir. Arkeolojik kazıları yapılmamıştır.

Kalıntılar arasında ayakta duran surlar, doğu kenarında Agora meydanı, sağlam kalmış 80 m. boyunda, 11 m. yükseklığinde, kesme taş duvarlı ve üç katlı stoa binası, kuzeyde belediye binası, kuzeybatıda İon usulünde yapılmış Apollon ve Demeter tapınakları, daha aşağıda iyi korunmuş tiyatro ve stadium, Akropolis eteğinde ise binlerce mezarın yer aldığı büyük bir mezarlık (Nekropolıs) bulunmaktadır.

Batman İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica