Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Barselona uçak bileti

Barselona uçak bileti fiyatları ve Barselona uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Barselona şehri, Romalılar tarafından kurulmuştur ve İspanya’ nın ikinci büyük şehridir. Akdeniz ikliminin özelliklerine sahip olan Barselona, yılın herhangi bir zamanında seyahat etmek için oldukça uygundur. Barselona’ nın kültürü ve güzelliği, tam bir turist merkezi haline gelmesine sebep olmuştur ve özellikle yaz aylarında şehir turist akınına uğramaktadır.

 Barselona’nın müzeleri:

Eğer müzeleri gezmekten zevk alıyorsanız, doğru yerdesiniz! Barselona’ da tarihi yaşayabileceğiniz çok sayıda müze var. Bunlardan Picasso Müzesi, dünyanın en ünlü müzelerinden biridir. Binanın mimarisi görülmeye değer olan müzede, Pablo Picasso’ nun eserleri sergilenmektedir. Güell Park, Güell ailesinin soyluluğunun bir göstergesi olarak yapılmış ve 1923′ ten sonra halkın ziyaretine açılmıştır.

Katalonya Tarih Müzesi, barok, klasik ve modern eserlerin sergilendiği bir müze olup, oldukça büyüktür ve uzun sürede tamamı gezilebilmektedir. Bunlar dışında, Fundacio Juan Miro, Museu Frederic Mares, Museu d’Historia de la Ciutat, Museu de Cera, FC Barcelona Presidant Nunez Museum, Museu d’Art Contemponari de Barcelona, Museu Maritim, Museu Arqueologic de Catalunya, Museu Textil d’indumentaria ve Museu Militar gibi müzeler de, Barselona’ nın görülmesi gereken müzeleri arasındadır.

 Barselona’ Da Neler Yapılır?

Yukarıda sıralanan müzeleri gezip bitirdikten sonra, Barselona’ da denize doğru yürüdüğünüz zaman Las Rambla Caddesi, görülmeye değer bir caddedir. İstiklal caddesinin benzeri olan bu cadde, hediyelik eşya satın almanız için idealdir. Caddeden aşağı doğru inip sağa doğru devam ettiğinizde, karşınıza la baqueria pazarı çıkacak.

Bu pazar, turistlerin gelip taze meyve suyu içmeleriyle ünlü bir pazardır, siz de bir bardak ferahlatıcı meyve suyu içerek geleneği yerine getirebilirsiniz. Picasso’ ya hayranlığınız varsa, Picasso’ nun sıkça vakit geçirdiği bir yer olmasıyla ünlü 4 cats kafeyi ziyaret etmek isteyeceksiniz. Akşam olduğunda ise, mutlaka İspanyolların dansı olan Flamenko’ nun sergilendiği mekânlardan birine gidip eğlenmelisiniz.

Barselona’ Da Alışveriş Keyfi:

Barselona’ da da tıpkı Türkiye’ deki gibi birçok dükkân pazar günleri kapalıdır. Oldukça kaliteli giyim ürünlerinin satıldığı şehirde, sokak pazarlarından ya da ünlü mağazalardan oldukça ilgi çekici ve kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Eğer alışveriş merkezi, alışveriş yapacağınız yer olarak tercihinizse, Arenas Commercial Centre Barcelona, Blevard Rosa ya da Centro Commercial Diagonal Mar’ ı tercih edebilirsiniz.

 Barselona’ Da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:

Eğer güne güzel bir kahvaltı ile başlamak istiyorsanız, bunun için Federal Cafe, biçilmiş kaftan. Ünlü Cava ve Kroket’ in tadını La Champaneria da çıkarabilirsiniz. Cornelia& Co, cadde üzerinde ve birçok kişinin favorisi olan bir mekân. Sandwichler ve şaraplar, mekânda bulabileceğiniz yiyeceklerden sadece bazıları. Ciudad Condal, şehrin merkezinde bulunan ve sürekli dolu olan bir mekân. Oldukça uygun fiyatları olan mekânda deniz mahsulleri ve meşhur creme catalan denemeniz için bekliyor!

 Barselona’ Da Özel Yaşam/ Gece Hayatı:

Eğlence deyince akla en çok gelen şehirlerden Barselona, gece bar ve club eğlenceleriyle ünlüdür. Gece geç saatlere kadar yemek yemeyi seven Barselonalılar, yemek sonrasında eğlenceye bar veya club’ ta devam ederler. Opium gibi deniz kıyısındaki clublar, turistlerin gözde mekânıdır. Oldukça seviyeli olan barlar ise, yerel halkın ve turistlerin bir arada bulunabildiği yerlerdir. Barselona’ da gece hayatı, oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

İstanbul Barselona uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica