Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bangkok uçak bileti

Bangkok uçak bileti fiyatları ve Akabe uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Bangkok Hızlı Olanı Sever

Bangkok Nerede?

Tayland’ta bulunan Bangkok şehri turist akımından hiç mahrum kalmayacağına benziyor. Özellikle gece hayatının akışına kapılmamak elde olmadığından o akışın içersinden çıkmak istemeyenleri Bangkok’ta sıkça görebilirsiniz. Çeşitli aktivitelerle insanların ilgisini çeken gece kulüpleri insanları ortamın içine birden çekebiliyor. Geceler Bangkok’un en hareketli zaman dilimidir. Tabi bunda dünyanın en sıcak büyük şehri olmasının da payı var. Bir nevi ucuz bir yer olmasından ötürü de sıkça uğranan yer olmasında bir payı var tabi. Ama tabi ki güzelliğini ve hareketliliğini yok sayamayız. Sonuçta Bangkok’u çekici kılan en önemli unsurlar bunlar

Nasıl Gidilir?

Bangkok yerel saat olarak Türkiye’den +5 saat ileridedir. Ayrıca Türkiye ile aralarında bulunan yasal protokollerden dolayı vize istenmiyor. Zaten o yüzden Türk vatandaşların en çok uğradığı yerlerden biri diyebiliriz. Türkiye Bangkok arası uçak ile yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Nerede Kalınır?

Otellerde kalmak isterseniz her bütçeye uygun oteller mevcut denilebilir. Ama eğer gezginci bir ruhunuz varsa ve sırt çantanızı sırtlayıp geldiyseniz hiç merak etmeyin size göre de bir alternatif bölge bulunmakta. Backpacker bölgesi denilen Khao San Road bölgesi tam size göre ve uygun fiyatlarıyla barınma imkânı sunan konuk evleri bulunmakta. Tabi bu bölge biraz daha eğlencenin merkezinden uzakta bulunmakta.

Eğer eğlenceye yakın olmalıyım derseniz Banglamphu’ya doğru yol almalısınız. Ama buda yetmedi sadece eğlence değil, ulaşım olsun, alışveriş merkezleri olsun, gezeceğim ben derseniz o zaman da Silom, Siam Square, Sukhumvit gibi bölgeleri tercih etmelisiniz. Şehrin merkezi halini alan bu bölgelerden raylı ulaşım sistemleri sayesinde hemen hemen her yere ulaşmak mümkün.

Ne Yer Ne İçerim?

En basitinden Tayland mutfağında alışılagelmiş bir çeşit olan pirinçlilerden tüketebilirsiniz. Pilavın envai çeşitlerine ev sahipliği yapan Tayland sadece pilavın çeşidine değil ona lezzet katan soslara da öncü olabiliyor bu konuda. Evde yediğiniz pilavın çok dışında bir lezzet tadacaksınız burada. Zaten sosları bile tatlarını bambaşka yerlere götürebiliyor. Tabi Tayland’ta sadece pilav değil daha birçok çeşit lezzet bulunmakta. Sukhumvit ve Siam bölgesinde merkezi konumundan dolayı lüks restoranlar bulunmakta ancak Maharat iskelesi gibi yerlerde daha ucuz restoranlar bulabilirsiniz.
İstanbul Bangkok uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica