Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Bamako Uçak Bileti

Bamako uçak bileti fiyatları ve Bamako uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Afrika‘nın Göz Bebeği Bamako

 

Mali ‘nin başkenti Bamako, bin altı yüz kişiye ev sahipliği yapmakta ve Nijer Nehri üzerinde  yer almaktadır. Şehir, konumu ve önemli ticari merkezleri bakımından ülkede oldukça merkezi bir öneme sahiptir. Şehre yerleşim, tahmini olarak 1600 ’  lü yıllarda başlamış, 1800 lü yıllarda Fransa tarafından işgal edilmiş, 1900 lü yıllarda ise Fransız Sudanı ‘ nın başkenti olmuştur. Bamako ’ da  ve ülkede anadil Fransızca ‘ dır .

Ülkenin iklimi  tipik Afrika  karasal iklimidir. Yani sıcak ve kuraklık hüküm sürer. En çok hazirandan eylüle kadar olan aylarda yağış almaktadır. Yüksek sıcakların çok etkilememesi için ziyaretçilerin  ocak ile mart ayları arasında ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

   Bamako Müzeleri:

Afrika ‘ nın ve Mali ‘ nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Bamako ‘ ya gidenlerin görmesi gereken ilk yerlerin başında  Mali Ulusal Müzesi yer alır. Müzenin odak noktası  özellikle arkeoloji ve antropoloji alanında.

Bamako ‘ da Neler Yapılır:

Bamako ‘ ya ister tatil amaçlı isterseniz de farklı bir amaç için gitmiş olun Afrika turu yapmadan ve Sahara Rallisi ‘ ni izlemeden geri dönmemeniz gerekir. Gündüz boş vaktinizde de müze gezisi yapabilir, şehirde alışveriş yapabilirsiniz. Bununla beraber festivallere de katılma şansınız mevcuttur.  Bununla beraber botanik bahçesini, Bamako Zoo yu da görebilirsiniz.

Bamako ‘ da Alışveriş Keyfi:

Bamako ‘ da butik alışverişleriniz için Mia Mali ye gidebilirsiniz. Maison des Artisans da alışveriş için görebileceğiniz mekânlardan. Burada alışveriş için çok fazla seçenek olmasa da kaliteli ürünler bulabilirsiniz.

Bamako ‘da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:

Mali, soslu etler  ve kuskusun  ve balığın ağırlıklı pişirildiği mutfağa sahip. Le Relax, Da Guido, Le Bafing gidilebilecek en lezzetli yemeklere sahip restoranlardan birkaçı.

Bamako ‘ da Özel Yaşam / Gece Hayatı:

Özel hayatın çok gelişmediği kentte sadece belli başlı birkaç mekân gece kulübü niteliğinde. The Evasion Jazz Club hafta sonu dışarı çıkmak isteyenler için  şehrin en bilinen kaliteli hoş mekânlarından biri.
İstanbul Bamako uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica