Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Balıkesir İzmir Uçak Bileti

Balıkesir İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Balıkesir İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

ÇEŞME KALESİ:Çeşme şehri ortasındadır. Ayakta sapasağlam kalabilen tek Osmanlı kalesidir. 1508 yılında II. Bayezıd tarafından Mimar Haydar Ağa’ya yaptırılmıştır. Cumhuriyet döneminde onarılmıştır.
İkisi deniz kıyısında ve ikisi sırtlarda bulunan dört burçlu büyük bir kaledir. Kale içerisinde yıkık bir cami bulunmaktadır. Kalenin hicri 914 (miladi 1508) tarihli yapım yazıtında «Bâ emr-i’ Sultan Bayezıd ibn-i Mehmed han mir hisarı Haydar kıldı. Bünyâd dedi müverrih tarihin olsun hoş âbad 914» yazılıdır. Kalenin önünde 1770 yılı Çeşme Deniz Savaşında şehit düşen denizcilerimiz için 1953 yılında bir anıt dikilmiştir.
Silah Müzesi: Kale içinde açılan müzede Osmanlı silahları, gemi topları, zırhlar, Abdülaziz’e ait altın ve gümüş kakmalı tüfek ve Navarin’de Rusların 1827 yılında batırdığı Osmanlı donanmasına ait toplar vs. sergilenmiştir.

ERYTHRAİ:Çeşme’nin 18 km. kuzeydoğusunda, deniz kıyısında, ildir köyü yakınındadır. M.Ö. XI. yüzyılda Pamphylıalılar tarafından kurulmuştur. 12 İon şehrinden biridir. 1963-1966 yılları arasında Hakkı Gültekin ve Ekrem Akurgal tarafından arkeolojik kazılar yapılmıştır.Yamaçta tiyatro, akropol (tapınak), 5 km. uzunluğunda surlar bugüne dek kalabilmiş kalıntılarıdır.
DİKİLİ VE PİTANE:Çandarlı yarımadasındadır. M.Ö. VI. yüzyıla ait olan bu yerde 1959 yılında Arkeolog Ekrem Akurgal tarafından arkeolojik kazılarda bulunulmuştur. Burada bulunan eserler restore edilerek Bergama Müzesine kaldırılmıştır.
Arkaik çağın 1 m. derinlikte bulunan mezarlarında ölü gömme adetlerini ortaya koymuştur. Cesetler mezarlıkta yakılarak külleri küplere veya vazolara konularak taşlarla örtülmüştür. Mezarlar içerisinde vazolar, kadehler, seramikler ve küçük heykeller bulunmuştur.

Balıkesir İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica