Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Baden Karlsruhe Uçak Bileti

Baden Karlsruhe uçak bileti fiyatları ve Baden Karlsruhe uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Baden Ve Karlsruhe Gezi Rehberi:Baden Württemberg Almanya’nın Güneybatısına düşen bir eyalettir. Eyalet daha çok saygın üniversiteleri ile meşhur olmuştur. Dünyaca ünlü Heidelberg, Freiburg ve Tübingen bu eyalettedir. Başkenti ise Stuttgart’tır. Karlsruhe ve Baden şehirleri ise turistik açıdan birçok gezi noktalarına sahiptir.

 

Karlsruhe ve Baden Müzeleri:Baden Devlet Müzesi, Karlsruhe’nin önde gelen müzelerindendir. Burada Neolitik Çağdan günümüze insan uygarlığına ait önemli eserler sergilenir. Ayrıca Baden eyaletinin tarihine özgü eserler bulunmaktadır. Sarayın bir bölümü olarak ziyarete açılmıştır. 7’den 77’ye her yaştan insan bu tarih içerikli müzeyi ilgiyle ziyaret etmektedir. Baden Württemberg’de ayrıca bilim müzeleri de gezilebilir. Bunun dışında Karlsruhe Sanat ve Medya Teknolojisi Merkezi, Karlsruhe Devlet Sanat Galerisi de gezilebilir.

 

Karlsruhe ve Baden’de Neler Yapılır: Karlsruhe kuruluşu 1715’e dayanan eski ve köklü kurumları olan bir şehirdir. Markplatz şehir merkezidir. Buradan birçok noktaya ulaşılabilir. Şehirde Almanların da uğrak yeri olan birçok Türk restoranına da rastlamanız mümkün. Staatliche Kuntshalle, devlet sanat merkezi olarak ilgi çekicidir. Ancak en önemli yer Devlet Sarayı ve bu yerleşkede kurulmuş olan Baden Devlet Müzesidir.

Sarayın büyüklüğü görenleri etkileyecektir. Hauptbahnhof’daki Almanya’nın en eski hayvanat bahçesi de gezilebilir. Baden ise yeşil alanlarıyla öne çıkmaktadır. Kaplıcaları, doğa gezinti yerleriyle çok dinlendirici bir yerdir. Ancak nüfusunun azlığına rağmen çok kalabalıktır. Nüfusun kalabalıklığı istihdamın çok yüksek olmasından kaynaklanır. Baden’de tarihi yerler gezilebilir. Bunlardan Romam Hamam Kalıntıları ilgi çekicidir. Neues Schloss bir uç beyi hisarı olup sadece uzaktan seyredilebilir. Rus Kilisesi ve Şapel diğer tarihi yerlerdir.

 

Karlsruhe ve Baden’de Alışveriş Keyfi: Karlsruhe’de yer alan Kaiserstrabe’de Shopping-Tour, eyaletin en uzun alışveriş caddesi sayılır. Çok sayıda mağaza bulunmaktadır. Baden’de ise Sofienshtrasse ve Langeshtrasse alışveriş keyfi için ideal yerlerdir.

 

Karlsruhe ve Baden’de Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Karlsruhe merkezinde birçok seçkin restoran bulmak mümkündür. Ayrıca Almanların da ilgi gösterdiği Türk restoranlarına gidilebilir. Almanya’da patates yemekleri meşhurdur. Baden’de Kartoffelsuppe yiyebileceğiniz güzel bir patatesli çorbadır. Knöpfle bir çeşit hamur haşlamasıdır. Bauernbrot siyah ekmeğini de seveceksiniz. Ayrıca Zwiebelkuchen soğanlı kek ile Linzer Torte isimli keki beğeneceksiniz.

 

Karlsruhe Baden’de Özel Yaşam/Gece Hayatı: Karlsruhe’nin gece hayatı çok renklidir. Birçok gece kulübü ve bar hizmet vermektedir. Baden’de de gece hayatının keyifli geçeceği birçok mekân bulunmaktadır. Bistro Rebland bunlardan biridir.
İstanbul Baden Karlsruhe uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica