Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Atina Uçak Bileti

Atina uçak bileti fiyatları ve Atina uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Ruhu Hiç Ölmeyen Şehir

Yaklaşık 4 milyonluk nüfusuyla Yunanistan‘ın başkenti olan şehir, birçok kültürü içinde barındıran, kozmopolit özelliklere sahip kendine has bir şehirdir. Tarihte çok önemli dönemlerin yaşandığı Atina özellikle Antik Çağ döneminde kültür başkenti niteliğinde bir konuma sahiptir. Bu dönemde ticaretin de gelişmesiyle şehir çok önemli bir sanat ve felsefe kentine dönüşmüş, birçok önemli düşünürlere ev sahipliği yapmıştır. Kültürel yönden çok şey yaşamış olan şehir, müzeleri, gezilecek yerleri ve mutfağı konusunda da oldukça önemlidir. Zengin bir mutfağa sahiptir.

 Atina Müzeleri:

Atina ‘ da bulunduğunuzda mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında müzeler geliyor. Akropolis ve Ulusal Arkeoloji Müzesi, şehrin meşhur müzeleri. Yenilenen Akropolis Müzesi‘nin kazı çalışmaları yer altında devam etmekte. Ulusal Arkeoloji Müzesi ise 48 odaya sahip, 1800 lü yıllardan esintiler taşıyan gösterişli bir müze.

Atina ‘da Neler Yapılır:

Türkiye‘den uçakla yaklaşık bir buçuk saat süren Atina ya ulaştığınızda ılıman Akdeniz ikliminin etkilerini hemen hissedersiniz. Türkiye‘den gelenler için çok da yabancı olunmayacak bir iklimle karşılaşılır.

Atina ‘ da görülmesi gereken yerler arasında, Akropolis, Parthenon, Athena Nike Tapınağı, Parlamento Binası, Kotiza Meydanı ve Zeus ve Apollo Tapınakları birincil sırada yer almaktadır.

Atina ‘ da Alışveriş Keyfi:

Atina ‘ dan alışveriş yapmak isteyenler, Olive Tree, Melissinos Art, Monastiraki gibi herkesin en sevdiği ve tercih ettiği yerlerde bulunabilirler.

Atina ‘da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:

Atina mutfağı Türk mutfağına oldukça benzerlik gösterdiğinden Türkiye ‘ den gidecekler için yemekler son derece tanıdık gelecektir. Zeytinyağlılar, balıklar vs. birçok yemek adının aynı olduğu da dikkatlerden kaçmayacaktır. Atina ‘ da Dyonisos, Pandeli, İthaki, Varsos, Mani Mani gidebileceğiniz şık ve lezzetli restoranlardan sadece birkaçı.

 Atina ‘ da Özel Yaşam / Gece Hayatı:

Gece hayatının merkezi Plaka, Psiri ve Gazi bölgelerinde yoğunluk kazanmış durumda Atina ‘ da. Özellikle Gazi ‘ de ünlü gece kulüpleri eğlenmek isteyenler için iyi bir seçenek sunuyor.

 

İstanbul Atina uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica