Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Artvin İzmir Uçak Bileti

Artvin İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Artvin İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İzmir’de Nereyi Gezebilirim?

AKROPOL: Bergama’nın kuzeyindeki tepededir. Şehre 4 kmlik bir yol ile bağlıdır. Tepenin doğu yamacında oto parkı yanındaki kapıdan girilir. Burası 1878-1886 yılları arasındaki kazılarda meydana çıkarılmıştır. Burası Roma ve Bizans çağlarım yaşamıştır.

Burada Roma ve Bizanslılardan kalma saray kalıntısı, şehir kapısı ve surları, karşıda ise ilk kez kitapları deriden par- şömenli olarak yapılmış 200 bin ciltlik kitaba sahip olmuş büyük kütüphane (M.Ö. 198), kuzeyde saray, depolar ve Korint üslubunda beyaz mermerden yapılmış olan Trayanus tapmağı (117), kütüphanenin güneyinde Almanlar tarafından Berlin’e kaçırılıp restore edilen Athena tapınağı (M.Ö. III. yüzyıl) ile tepelerin yamaçları oyularak yapılmış olan 46 m. yüksekliğinde, 80 oturma sıralı, 4200 m2lık, 15 bin kişilik ve Dünyanın en dik akropol tiyatrosu, tiyatroya bitişik yerde III. yüzyılda Roma İmparatoru Caracalla tarafından yaptırılmış olan 25 geniş basamaklı mermer merdivene sahip Dionysos tapınağı, 1878 yılında büyük bir kısmı Berlin Arkeoloji Müzesine Alman K. Humann tarafından kaçırılmış olan insan kabartmalarıyla süslü ve kare planlı Zeus sunağımn temelleri (M.Ö. 160) ile yıkık halde yukarı Agora bulunmaktadır. Bu kalıntıların güneyindeki kalıntılara geniş ve uzun Antik bir yolla geçildiğinde sağdaki dik yamaçta bereket tanrıçası için Demeter Tapınağı (M.Ö. II. yüzyıl) ile duş yerleri, konser, tören ve koşu yerleri, atölyeleri bulunan Gençler Jimnazi, yanında Dor üslubunda mermer olarak baştanrı Zeus’ün eşi Yunan tanrıçası için yapılmış Hera Tapınağı, arkada Orta Jimnaz, Hel- lenistik çağın (II. şehir) kapı ve surları, Çocuklar Jimnazı, yolun sağında fresk ve mozayiklerle süslü bir Roma evi olan Roma konsülü Attalos’un evi (II. yüzyıl), karşısında aşağı Agora (pazar yeri), Akropol kapısı ile III. şehir surları sıralanmıştır.

Artvin İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica