Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Antalya Bursa uçak bileti

Antalya  Bursa uçak bileti almak ve bulmak için; Antalya Bursa uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

COĞRAFİ ve GENEL DURUM:Marmara bölgesinin en büyük vilâyeti olan Bursa; toprakları verimli, yolları muntazam, modern tesisleri, şifalı suları ve eşsiz tarihî eserleri bulunan, turistik ehemmiyeti hâiz, dâima yeşil, güzel bir vilâyetimizdir.
Kuzeyinden Marmara denizi ve Kocaeli, doğusundan Bilecik, güneyinden kütahya, batısından Balıkesir vilâyetleri topraklariyle sınırlanmıştır.
ARAZİ : Vilâyet arazisinin kuzey ve batı tarafları denizden pek yüksek olmayan düzlüklerden, doğu ve güney-doğu yönleri ise arızalı arazilerden müteşekkildir.
Ovaların bâzı yerlerde denizden yüksekliği 200 metreyi bulur. Güney ve doğu-güneye gidildikçe (Büyük dağ kitleleri hariç) arazinin 1000 metreye kadar yükseldiği görülür.
Vilâyette en önemli arızalan teşkil eden dağlar : Uludağ, Samanlı Dağları. Katırlı Dağ, Tağlı Dağ, Kara Dağ, Ahi Dağ ve Avdan Dağı’dır.
Uludağ : Vilâyet arazisinin orta kısmında ve Bursa şehrinin doğu – güneyine bulunmaktadır. Eski çağda (Olimp – Keşiş) adı verilen bu dağ, 2.500 metre yüksekliktedir. Granit, bilûrî şist ve mermerden müteşekkil olan Uludağ güney – doğuya uzandıkça Tepel ve Domaniç Dağları adını alır. Asıl Uludağ Nilüfer ve Göksu arasında olup 40 Km. uzunluk ve 10 – 12 Km. genişlikte bir sine halindedir.

Samanlı Dağları : Vilâyetin kuzey sınırı üzerinde bulunurlar. Doğu – Batı yönünde uzanarak Bozburun’da nihayet son bulan bu dağların en yüksek yeri doğu kısmında 1.606 metre olan Keltepe’dir.
Katırlı Dağ : Yenişehir ve Bursa ovalarıyla İznik Gölü arasındadır. 1 035 metre kadar yükseklikte bulunan bu dağın kuzeyinde, yüksekliği 1.287 metre kadar olan Gemiç Dağı vardır.

Antalya Bursa uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica