Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ankara İzmir Uçak Bileti

Ankara İzmir uçak bileti almak,bulmak ve Ankara’dan İzmir’e uçak bileti fiyatlarını öğrenmek için ucakbiletial.org sitesini kullanınız. www.ucakbiletial.org ile Ankara İzmir uçak seferleri ve kalkış-varış saatleri öğrenilebilir.

İzmir’i İlçeleriyle Tanıyalım

BORNOVA:Ege Üniversitesi’nin bölgede kurulmasından sonra bir yüksek öğretim merkezi haline dönüşen ilçenin yüzölçümü 203 km2’dir. İzmir’in’en kalabalık ilçelerinden biridir. Merkez ilçeye bağlı bir bucak merkezi iken 1958 tarihinden itibaren ilçe haline getirilmiştir.
KARŞIYAKA:Merkez ilçeden sonra İzmir’in en kalabalık ilçesi olan Karşıyaka’nın yüzölçümü 97 km2’dir. Merkez ilçeye bağlı bucak merkezi iken, 1954’de ilçe haline getirilmiştir. İzmir’in düzenli ve güzel ilçelerinden biridir.
ALİAĞA:Nüfus artışının en hızlı olduğu ilçelerden biri olan Aliağa’nın 2000’de nüfusu 125.813 iken, 2015’de 233.225’e yükselmiştir. Ege Bölgesi’nin ağır sanayi bölgesi olan Aliağa’nın yüzölçümü 367 km2’dir. Türkiye’nin en hızlı kentleşen ilçelerinden biridir.
BAYINDIR:İzmir’in güneydoğusunda 76 km uzaklıkta kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 588 km2’dir. Halkı genellikle tarımla uğraşan ilçenin çevresi bağ ve bahçelerle çevrilidir.
BERGAMA:Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Bergama’nın eski adı Pergamon’dur. Yüzölçümü 1.688 km2’dir. Yüzölçümü ve köy çokluğu bakımından ilin en büyük ilçesidir.
ÇEŞME:Güzel plajları ve sıcak su kaynaklarıyla bir turizm merkezi olan Çeşme’nin yüzölçümü 260 km2’dir. En önemli özelliklerinden biri, hemen hemen dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayan nitelikli kuma sahip olmasıdır. Eski adı Kyssus olan ilçenin halkı tarım ürünleri, meyvecilik, balıkçılık ve turizm geliri ile geçinir.
DİKİLİ:Kendi adını taşıyan koyun kenarındaki düzlük üzerinde kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 540 km2’dir. Güzel bir plaj ve dinlenme merkezidir.
Kınık:Antik çağda Gambrion adını taşıyan ilçenin yüzölçümü 436 km2’dir. 1947’de ilçe haline getirilen yörenin çevresinde çeşitli tarım ürünleri yetiştirilir.
ÖDEMİŞ: Bağları bahçeleriyle olduğu kadar, efeleriyle de ünlü Ödemiş’in yüzölçümü 1.212’dir. 1919-22 yılları arasında Yunan işgalinde kalan Ödemiş, özellikle demiryoluna kavuştuktan sonra, büyük bir ticaret merkezi olmuştur.
FOÇA:Antik çağda ünlü liman şehri Phokai’nin yerine kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 247 km2’dir. Foça eski ve yeni Foça olmak üzere birbirine birkaç kilometre uzaklıkta iki kesimden oluşmaktadır. Güzel plajları ve tatil köyüyle turistlerin ilgisini çekmektedir.
Menemen:Aynı adla anılan ovanın kenarında kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1014 km2’dir. İlçede çeşitli tarım ürünü yetiştirilmektedir. 1919-22 yılları arasında Yunan işgali altında kalmıştır.
KARABURUN:Eski adı Ahırlı’dır. ilin en küçük ilçesidir. Doğal plajlarıyla bir tatil ve dinlenme yeri olan Karaburun’un yüzölçümü 413 km2’dir. ilçe halkı geçimini tarım ürünlerinden sağlamaktadır.
KEMALPAŞA:Eski adı Nif olan ilçe 1900 yılına kadar Saruhanlı Sancağı’na bağlı bir bucaktı. Yüzölçümü 648 km2’dir. ilçe halkının geçimi kuruüzüm, zeytin, tütün, pamuk, meyve ve sebze üretimine dayanır.

SEFERİHİSAR:Eski adı Sivrihisar olan ilçenin yüzölçümü 364 km?’dir. Plajları ve Şifalı termal sularıyla önemli turizm merkezlerinden biri olan ilçe halkının geçim kaynaklarının başında tarım gelir.
TİRE:Önceleri Arkadiopolis adı verilen, sonraları sadece Teira denilen kentin yerine kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 802 km2’dir. İzmir’e 83 km. uzaklıkta olan Tire’de pamuk, çırçır, zeytinyağı ve un fabrikaları vardır.
TORBALI:İl merkezine 46 km. uzaklıkta bulunan Torbalı verimli topraklarıyla ilin belli başlı tahıl ambarları arasında yeralır. ilçenin yüzölçümü 600 km2’dir.

KİRAZ:Ödemiş’e bağlı bir bucak merkezi iken 1948 yılından itibaren ilçe haline getirilmiş olan Kiraz’ın yüzölçümü 533 km2’din Önemli bir bağcılık ve tarım merkezi olan ilçenin eski adı Keles’dir.
SELÇUK:Bağları bahçeleri ve tarihi kalıntılarıyla ün yapmış Selçuk, 1957 yılında ilçe haline getirilmiştir.
Eski adı Ayasuluk olan ilçenin yüzölçümü 295 km2’dir. Efes harabeleri ve Meryem Ana Evi’nin ilçede bulunması ilçeyi önemli bir turizm merkezi haline getirmiştir.
URLA:Çok eski bir il merkezi olan Urla’nın yüzölçümü 728 km2’dir. Urla çevresinde zeytinlikler, üzüm bağları ve sebze bahçeleri geniş yer tutar.

En ucuz Ankara İzmir uçak bileti fiyatlarını bulmak ve en uygun olanı almak için ucakbiletial.org…

 Yandex.Metrica