Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ankara Diyarbakır Uçak Bileti

Ankara Diyarbakır uçak bileti almak ve bulmak için; Ankara Diyarbakır uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Diyarbakır ve çevresi, tarih öncesi dönemden beri geçiş yeri olduğundan, çeşitli uygarlıkların günümüze kalan kalıntılarıyla doludur. Bu eserlerin büyük çoğunluğu Türk-İslam eserleridir.
SURLAR:Diyarbakır surları, Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surlarıdır. Uzunluğu 5 km. olan surların kalınlığı 70 cm.dir. Etrafı, bugün kısmen dolmuş olan, 6-15 metre genişliğinde hendekler çevirmektedir. İ. Ö. 349’da İmparator Coustantinus tarafından inşa ettirilmiş, Justinianus tarafından takviye olunmuştur. Surlar ikişer katlı 82 burcu ihtiva etmektedir; yükseklikleri 10-12 metre, kalınlıkları ise üç ile beş metre arasında değişmektedir.

ULUCAMİ:Cumhuriyet Meydanı’nın batı kenarında bulunan Ulu Cami, şehrin en büyük ve en ünlü tarihi eserlerinden biridir. Bu muhteşem eser, 1600 m2’lık bir alan kaplar, iki şadırvan, görkemli cümle kapısı, mimberi ve mihrabı ayrı değerde sanat eserleridir. Cami, 1091 ’de büyük Türk hakanı Alpaslan’ın oğlu Sultan Melikşah tarafından inşa ettirilmiş olup, sonradan bir çok kereler onarılmıştır.
İlde bulunan oteller: Demir Otel, Turistik Otel, Saraç Otel, Aslan Otel, Saruhan Otel, Derya Otel ve Büyük Otel’dir. Bunlardaki toplam yatak sayısı 448’dir.

İlde Spor Faaliyetleri: Diyarbakır’da özellikle gençlik kesiminin, başlıca ilgi alanlarından biri spordur. Birçok alanda olduğu gibi, bu alandaki etkinliği de Ziya Gökalp başlatmıştır. Malta dönüşünde, 1922’de kurduğu Gençlik Derneği ile düzenli spor çalışmaları başlamıştır. Bölgede futbol yanında atıcılık ve avcılık başta olmak üzere, diğer spor dalları da yaygındır.
Diyarbakır’da Diyarbakırspor ve Diyarbakır Yolspor adlı iki profesyonel, 24 amatör futbol takımı vardır.

Ankara Diyarbakır uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica