Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti fiyatları ve Amsterdam uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Muhteşem Şehir

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’da 1500’den fazla köprü vardır. Mimarisi ve köprüleri nedeniyle Kuzeyin Venedik’i denmektedir.

Amsterdam Müzeleri;

Van Gogh Müzesi, ünlü ressamın birçoğunun bulunduğu bu müze sanatçının gelişimini ve diğer sanatçılarla karşılaştırma fırsatı sunuyor. Anne Frank Museum, Anne Frank’ın doğduğu evin her yıl 1 milyon ziyaretçisi oluyor. Devlet Müzesi, Hollanda’nın en büyük müzesidir. Stedelijk Museum CS, modern sanat müzesi 1895’te açılmıştır. Madame Tussauds Müzesi, ünlüler ve ressamlar ile tanışabileceğiniz bir müzedir.

Amstelkring Müzesi, Katoliklerin 17.yy’da özgürce dinlerinin gerektirdiklerini yapmaları yasaklandığı için gizli kiliselerde dua etmeye başlamışlardır. Bu kiliselerden son kalanı Clandestine Kilisesi müze yapılmıştır.

Ayrıca, Verzetsmuseum, Allard Pierson Müzesi, Bijbels Müzesi, Tarihi Yahudi Müzesi, Scheepvaart Müzesi diğer birçok müzelerle beraber Amsterdam tarihine ışık tutmaktadır.

Amsterdam’da Neler Yapılır;

Şehri tanımak amacıyla kanal turlarına katılabilirsiniz, yüzen evleri ziyaret edebilir hatta kiralayabilirsiniz. Dam Meydanı’na gidebilir orada jonglörleri ve bir sürü turist grubunu görebilirsiniz.

Amsterdam’da Alışveriş Keyfi;

Sukha Amsterdam’da dekoratif eşyalar, şirin takılar ve çevre dostu ürünler bulabilirsiniz. De Kaaskamer’de, yerel lezzetleri ve 400e yakın en iyi peynir çeşitlerini bulabilirsiniz.

De Looier’de, antika severler için tam bir cennettir. Mobilyalar, saatler, mücevherler, gözlükler oyuncaklar, aksesuarlar ve daha birçok ürünü bulabileceğiniz bu mekândan çıkmak istemeyeceksiniz.

Amsterdam’da Yemek Çeşitleri ve Restaurantlar;

Geleneksel yemekleri et, patates ve lahanadan oluşur. Ayrıca Haring adında geleneksel adı Hollandse Nieuwe olan sandviç denenmesi gereken bir tattır. Haring içerisinde çiğ balık, küp küp doğranmış soğan ve kornişon turşu vardır. Stamppot ise en meşhur ve geleneksel yemeğidir. Patates püresi, lahana ile karıştırılarak yapılır ve üzerine sosis konur. Erwtensoep ise Hollanda’ya özgü bir çorbadır. Birkaç sebze ve çoğunlukla bezelyeden yapılan içine sosis dilimleri eklenen bir çorbadır.

 

Restaurantlar; Restaurant Johannes, Vinkeles, Greenwoods, Restaurant Mandarijn, Bord’Eau, Arendsnest Dutch Beer Bar, Lombardo’s, geleneksel yemekler için, Restaurant Moeders, Hasje Claes ve Restaurant Greetje6 Amsterdam’ın ünlü bazı restaurantlarıdır.

 

Amsterdam’da Özel Yaşam/Gece Hayatı;

Dünya çapında ünlü Red Light District en popüler turistik merkezidir. Ayrıca barlar, publar haricinde bu ülkede serbest olan uyuşturucu için özel yerler açılmıştır.
İstanbul Amsterdam uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica