Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Amasya İzmir Uçak Bileti

Amasya İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Amasya İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

BERGAMA:Bergama Krallığının 130 yıl başkentliğini yapmış bir şehirdir. M.Ö. V. yüzyılda kurulmuştur. Şehrin adı Pergamos adlı bir kahraman adından gelmektedir. Pers, İskender, Hellenistik çağlardan sonra Bergama Krallığına başkent (M.Ö. 263-133) olmuştur. Bizans çağını (395-1306)’da yaşamıştır. MI. yüzyılda Arap akınları ile şehir çok zarar görmüştür. 1306 yılında Karesi Bey tarafında. Türk yönetimine girmiştir. 1330 yılında başlayan Osmanlı çağında Bursa’ya bağlı bir ilçe idi. 1402 yılında da Timur tarafından şehir yakılıp yıkılmıştır. Bundan sonra şehir eski şehrin güneyinde gelışmeye başlamıştır. 1919- 1922 yılları arasında Yunan işgalınde kalmıştır. Cumhuriyet çağında yine ilçe olmuştur.
Burada 1877 yılından 1914 yılına kadar yedi, 1927 yılından 1938 yılına kadar birçok arkeolojik kazı yapılarak birçok tarihi kalıntı meydana çıkarılmıştır. 1937 yılından itibaren her yılın 20 mayıstan sonraki ilk pazar gününde Bergama Kermesi adlı üç gün süren bir festival düzenlenmektedir. Arkeolojik kazılar 1957 yılından sonra tekrar başlamıştır. Akropol ve Asklepion Bergama’nın tarihi zenginliklerini içinde bulundurduğu için büyük bir turistik merkez olmuştur.

Amasya İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica