Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Alanya Uçak Bileti

Alanya Uçak Bileti Alırken Seferleri, Fırsatları, Fiyatları, Kampanyaları Gör. Bütçen İçin Uygun Olan En Ucuz Alanya Uçak Bileti Alımını Yap!

Antalya Körfezi’nin doğu kıyısında yer alan, Antalya iline bağlı ilçe merkezi kent. Alanya, doğal kumsallarıyla tanınan kuşağı portakal, mandalina, muz bahçeleriyle çevrilidir. İlkçağlardan günümüze uzanan zengin tarihsel mirasla, bir Akdeniz kıyı kentinin doğal güzelliklerini birleştiren Alanya, Akdeniz Bölgesinin en gelişmiş turizm merkezlerinden biridir. Antalya ilinin turist yaşama sayısı en çok olan ilçesidir. Deniz yoluyla ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Alanya uçak bileti almanızla birlikte kendinizi en güzel tatil yerlerinden birisinde bulacaksınız.

Alanya’da Kadıini Mağarası’nda yapılan arkeolojik araştırmalarda Paleolitik Çağ kalıntıları ortaya çıkarıldı. Buluntular, antik çağlardan beri bir yerleşim merkezi olduğu bilinen yöreye, önemli bir tarihi özellik daha kazandırdı.

Alanya’nın antik çağdaki bilinen adı Korakesion’dur. Korakesion, kimi zaman Pamphylia kimi zaman da Kilikia bölgesinde sayıldı. Kent. Büyük İskender’in ölümünden sonra, Doğu Akdeniz korsanlarının barınağı oldu. Korakesion Kalesi, bu dönemde yapıldı ve bir ticaret limanı olarak gelişti.

M.Ö. 65’te, Romalı komutan Pompeius, Korakesion Kalesi’ni yıktırdı ve böylece korsanlık dönemi de son buldu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Sivas, Trabzon gibi yerlerden Alanya uçak bileti yoğun olarak alınmaktadır.

Kent hakkında; Erken Hristiyan ve Bizans dönemlerine ilişkin bilgiler az olmakla birlikte, adının Kalonoros (Güzel Dağ) olarak anıldığı bilinmektedir. Selçuklular döneminde, Alaettin 1.Keykubat tarafından ele geçirilince (1221), kentin adı Alaiye olarak değiştirildi. Selçuklu sultanları kış aylarını, ılıman iklimi ve korunaklı kalesi nedeniyle Alaiye’de geçirirlerdi. Kent, bu dönemde önemli bir ticaret limanı olarak gelişti. Kalesi, Sultan Alaettin 1.Keykubat tarafından yeniden yaptırıldı. Anadolu’da 13.yy boyunca süren karışıklıklar sırasında, Alaiye, Karamanoğulları ve İlhanlılar arasında birkaç kez el değiştirdi. 2.Mehmet zamanında Osmanlılara geçti.

Alanya’da geçmişten günümüze ulaşan yapıtlar arasında, Alanya Kalesi’ni en başta saymak gerekir. Yarımadanın Kandeleri Burnu’nda yer alan kale, dış, orta ve iç olmak üzere üç bölümdür. Kalenin doğusunda, küçük bir koylukta Alaettin 1.Keykubat’ın yaptırdığı beş gözlü tersane ve tersaneyi savunmak üzere inşa edilen Kızılkule yer alır. Duvarları kesme taştan, tonoz ve kemerleri tuğladan örülmüş olan tersane, günümüze kadar ulaşan sağlam bir yapıdır. Tersanenin beş gözü, birbirine kapılarla bağlantılıdır. 33 metre yüksekliğindeki Kızılkule, sekizgen planlı bir yapıdır. Günümüze ulaşan Alanya Feneri, 1720’de, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırıldı. Kale içindeki Kale Camisi, Alaettin 1.Keykubat zamanında yapıldı. Sonradan Kanuni Sultan Süleyman tarafından, eski temeller üzerinde yeniden inşa ettirildiğinden. Sultan Süleyman Camisi adıyla da bilinir. Yapı, kare planlıdır. Sekizgen kasnak üzerinde, kiremit kaplı bir kubbesi vardır. Son cemaat yeri, dört ayak üzerindeki kiremit kaplı üç kubbeyle örtülüdür. İçkale’de, Kale Camisi ve Bedesten yakınında, Akşebe Sultan Tekkesi (1230) yer alır. Ön bölümünde, büyük kemerli ve kubbeli bir salonu ile küçük bir mescidi vardır. Daha büyük olan ikinci bölümdeki türbede, Akşebe Sultanın sandukası bulunmaktadır. İçkale’de, ayrıca, duvarlarında fresk izleri bulunan Aya Yorgi Kilisesi vardır. Sizlerde sadece bir adet ucuz Alanya uçak bileti alarak bu eşsiz bölgeyi görebilirsiniz.

Bedesten, büyük bir alanı kaplar. Ortasındaki avlunun etrafında kemerli kapıları olan odalar sıralanır.

Kale içinde Tophane, Mecdettin Sarnıcı ve denizden gidilebilen Civarda Burnundaki manastır da görülecek yerler arasındadır.

Bazı eski kaynaklarda belirtilen çeşme, hamam ve Alaettin 1.Keykubat’ın kışlık sarayı gibi yapılar, günümüze ulaşamadı.

Alanya Müzesi: Arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği müzenin, üç sergi salonu ve açık revaklı bölmeleri vardır. 1967 yılında açıldı. Tarihöncesi dönemlerden, Frig, Lydia, Yunan ve Romalılardan kalma toprak kaplar, heykeller, mimarlık parçaları yer alır. Etnografik yapıtlar, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ilişkindir. Osmanlı hattatlarına ait el yazması Kuran ve levhalar, Türk Yazı Sanatından Örnekler Salonunda; modern Türk ressamlarının eserleri, Resim Salonunda sergilenmektedir. Müze, pazartesi dışında her gün. 9-17 arası ziyarete açıktır.

Ucakbiletial.org adresimizden en uygun Alanya uçak bileti alımını yapın ve daha sonraki bilet alımınız için para puan kazanın.

 Yandex.Metrica