Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Alanya İstanbul Uçak Bileti

Alanya İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Alanya İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İstanbul’u İlçeleri İle Tanıyalım

KARTAL:Bostancı’dan Gebze’ye dek uzanan ilçenin yüzölçümü 433 km2’dir. İlçenin Bizanslılar dönemindeki adı, yekpare duvar anlamına gelen Pandikyan idi. 1400 yılında OsmanlIların eline geçerek, Türk topraklarına katılan Kartal, karma bir ekonomiye sahiptir.
GAZİOSMANPAŞA:İlçenin çekirdeğini oluşturan Taşlıtarla Mahallesi 25-30 yıl önceleri boş bir arazi idi. Taş- lıtarla Mahallesi 1958 yılına kadar Eyüp ilçesi Rami bucağına bağlı Küçükköy’ün bir mahallesi idi. Daha sonra Rami’den ayrılarak, Gök- tepe adı ile Eyüp’e bağlı bir bucak haline gelen ilçe, 1963 yılında da Göktepe bucağı Eyüp ilçesinden ayrılarak, Gaziosmanpaşa adıyla bağımsız bir ilçe haline gelmiştir, ilçenin yüzölçümü 116 km2’dir.
ÜSKÜDAR:Daha ziyade memur, işçi, emekli, küçük sanat ve ticaret erbabının yerleştiği bir bölge olan Üsküdar’ın yüzölçümü 186 km2’dir. 1926 tarihli Mülki Teşkilat Kanunu ile İstanbul’un bir ilçesi olmuştur.
Eskiden mutasarrıflık olan Üsküdar Mithat Paşa tarafından 1876 yılında meşrutiyetin ilanıyla İstanbul’da mutasarrıflıkların kaldırılması ile birlikte şehremanetine bağlanmıştır.
KADIKÖY:Geçmişi 10. 3000 yıllarına kadar uzanan ilçe, Perslerin, Atinalıların, BizanslIların, Makedonyalıların akınlarına sahne olmuştur. İskender’in ölümünden sonra önce Bitanya devletine ve Bergama Krallığı’na bağlanmış, İÖ. 133’te de Romalılara bırakılmıştır. Kadıköy’ün yüzölçümü 33 km2’dir.
Kadıköy, İstanbul’un fethinden yüz yıl önce 1353’te Osmanlıların eline geçmiştir.
SARIYER:İlçe eski dönemlerde önemli bir yerleşim birimi olmayıp, ormanlık, bağlık ve bahçelik bir bölge idi. Boğaz ve Karadeniz ile kıyıları bulunan ilçenin yüzölçümü 146 km2’dir. İlçenin adı için çeşitli söylentiler vardır. Bir söylentiye göre toprağın sarı olmasından kaynaklanıyor. Bir başka söylentiye göre ise, eskiden eğlenmek için buraya gelenler sarı lira harcadıkları için ilçenin adının da “sarı lira yer”den geldiği öne sürülmektedir.
Silivri:Eski adı Silimbiria olan ilçenin yüzölçümü 778 km2’dir. Çatalca’dan sonra ilin en büyük ilçesidir. İÖ. 440 yılında Yunanlılar tarafından işgal edilen ilçe, daha sonra Makedonyalılar ile Romalıların eline geçti.
Çatalca:Osmanlıların yönetimine girene dek sayısız savaşa, sahne olmuş, sayısız istilaya uğramış olan ilçenin yüzölçümü 1715 km2’dir. İstanbul’un alanca en büyük ilçesidir.
Şile:Yüzyıllar boyunca çeşitli akınlara uğramış, sırasıyla Persler, Romalılar ve BizanslIların egemenliği altına girmiş olan ilçenin yüzölçümü 736 km2’dir. Arazinin yüzde 75’i ormanlık olan ilçenin başlıca qelir kaynağı tarım ve balıkçılıktır.

Alanya İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica