Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Akabe Uçak Bileti

Akabe uçak bileti fiyatları ve Akabe uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama  yapınız.

Akabe: Ortadoğu’nun Yeni Tatil Cenneti

Ürdün’ ün Kızıldeniz’e açılan tek limanı Akabe Körfezi kıyısında kurulu stratejik öneme sahip ticaret turizm şehri Akabe. Ürdün hükümetinin, özel bir yasayla Akabe Özel Ekonomik Bölgesi ilan ettiği liman kenti ve civarı Ortadoğu’nun sıcak ve samimi havasını konuklarına hemen hissettiriyor. Yılın neredeyse tamamında güneşli ve değişmeyen deniz suyu sıcaklığı ile tatilcilerin ve modern seyyahların yeni gözdesi.

Akabe Müzeleri, Görülmesi Gereken Yerler:

 Akabe arkeoloji müzesi, 14.yy’ da Memlükler’den kalma tarihi Akabe Kalesi, M.S 300 yıllarından kalma dünyanın en eski kiliselerinden biri olduğu varsayılan antik yapı, İslam’ın yayılması ile Arap yarımadası haricinde kurulan ilk kentlerden birisi olduğu tahmin edilen Ayla kentinin tarihi kalıntıları, 130 metre yüksekliğinde dünyanın en yüksek beşinci bayrak direği liman çevresinde görebileceğiniz önemli tarihi yerler.

Akabe Körfezi ile Ölüdeniz arasındaki bölgede yer alan Petra antik kenti, Mısır, Yunan ve Roma uygarlıklarından izler taşıyan Hazine yapıtı, yükseklikleri 180 metreyi bulan kayalıkların arasındaki siq adı verilen dar geçitten ulaşılarak görebileceğiniz muhteşem tarihi eserler. UNESCO tarafından korumaya alınan Wadi Rum (Ay Vadisi) 720 kilometrekarelik çöl vadisi, güneşin konumuna göre renkleri değişen kum ve aşınmalarla oluşmuş kayalık yer şekilleri ile gerçekten görülmeye değer.

Akabe’ de Neler Yapılır?

Turkuaz rengi Kızıldeniz’ de yüzmek sıcaktan bunaldığınızda size çok iyi gelecek. Dalış tutkunları için, mercan resifleri, balıklar ve su altı canlıları açısından çok popüler bir yer Kızıldeniz. Dalış yapmasanız bile iskeleden kalkan altı cam tekneyle bir gezinti veya gemi turuna katılmak mutlaka yapılması gereken aktivitelerden. Şehir merkezinde faytonla bir şehir turu neşeli Arap müzikleri eşliğinde oldukça mistik ve keyifli.

Akabe’de Alışveriş Keyfi:

 Serbest bölge olması itibarı ile parfüm, alkollü içki, sigara, elektronik eşya bir hayli ucuz. Suk çarşılarında kakule, safran, zencefil, biberiye gibi baharatlar, çeşitli kuruyemişler çok taze. Üzerine çöl, deve, bedevi figürleri işlenmiş kum şişeleri oldukça otantik hediyeliklerinden.

Akabe’ de Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:

 Denize kıyısı olan Ortadoğu ülkelerine has balık yemeği seyyadiye, baharatlı pilav, iri Akdeniz karidesleri çok lezzetli. Restoranlarda dünya mutfağından da seçkin örnekler yer alıyor.

Akabe’de Gece Hayatı:

Sahilde uzanan çay bahçelerinde nargile keyfi ve kahvehanelerin Akabe’nin renkli hareketli gece hayatında önemli bir yeri var.

İstanbul Akabe uçak bileti fiyatları için en uygun fiyatlar ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica