Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ağrı İzmir Uçak Bileti

Ağrı İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Ağrı İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İzmir’de Yer Alan Gezilecek Mekanlar

ŞADIRVAN CAMİSİ: Çarşı içersindedir. 1636 yılında Bıyıklıoğlu Mahmut tarafından yaptırılmıştır. Süslü şadırvanı nedeniyle bu ad verilmiştir. 1815 yılında onarılmıştır.
Bina şadırvan ile dükkânların üzerinde bulunmaktadır. Sekiz sütuna dayanan süslü kubbesiyle şadırvan Caminin altındadır. Duvarları taştan yapılmıştır. Camiye bir merdivenle çıkılır. Camiyi tek bir kubbe örtmektedir. Minaresi tek şerefelidir.
İZMİR YAKININDAKİ ESERLER
KLAROS:İzmir’in 48 km., Değirmendere’nın 8 km. güneyinde Ahmetbeyli (Gâvurköy)’dedir. İonia şehirlerindendir. Antik çağda kehanet (görünmez dünyadan haber verme) yeri idi. Şehir kalıntıları 1901 yılında Theodor Macridt tarafından bulunmuştur. Burada 1907 yılından beri arkeolojik kazılar yapılmaktadır. Fransız Charles Pi- card’ın kazıları I. Dünya Savaşının başlamasıyla yarıda kalmıştır. Fransız Louis Robert’in kazıları devam etmiştir.
Kalıntılar arasında 1913 yılı kazılarında bulunan Dor üslubundaki Apollon tapınağı bulunmaktadır Hellenistik çağda M.Ö. 334 yılında yeniden yapılan ve Roma İmparatoru Hadrianus tarafından onarılan bu tapınağın alt iki basamağı sular altındadır. Önde dört ve yanda 11 sütun yer almıştır. Bu tapınağa kuzeyde paralel olarak uzanan İon usulündeki Artemis tapmağından herhangi bir iz kalmamıştır.
KOLOPHON:İzmir’in 40 km. güneyinde, Değirmendere yakınında, Örenşehir’dedir. İon birlığinin 12 şehrinden biridir. M.Ö. VII. yüzyılda Lydia, M.Ö. 430 yılında Pers, sonra Bergamalıların elıne geçmiştir. Bu kalıntılar 1887 yılında Schuchhardt tarafından bulunmuştur.
Kalıntılar arasında sur parçaları Kabaklıdere’ye ve Sivri Dağa doğru kesik kesik uzanmaktadır. Hellenistik çağa ait caddeler, kuzeyde Stoa, doğuda höyük ve yapı kalıntıları görülmektedir.

İoania Birliğinin 12 şehri: Ephesos, Erythrai, Kîazomenai, Kolophon, Lebedos, Miletos, Myus, Phoksia, Priene, Sakız, Sisam, Teos.

Ağrı İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica