Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ağrı İstanbul uçak bileti

Ağrı İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Ağrı İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 
KARİYE CAMİİ : (Eski Hora Kilisesi) Mozayıkları bakımından Ayasofyadan sonra ikinci derecede önemli görülen bu kilise Bayazıt II zamanında camiye çevrilmiş ve Bizans sanat tarihinde eşsiz bir yer alan eski mozayıkları genel olarak iyi muhafaza edilmiştir. Bu mczayıklarda Beni İsrail Peygamberleri ile Hazreti İsa ve Meryemin hayat menkibeleri ve İncile ait hikâyeleri temsil edilmektedir. Kariye Camii mozaiklerinin aynı elden çıktıkları ve M. XIV. yüzyıldan kaldıkları sanılmaktadır.

 

KALENDER VEYA MOLLA GÜRANİ CAMİİ : (Eski Teotokos kilisesi) — Ayasofya ve Kariye camileri ile birlikte bugüne kadar kalan Bizans yapıları içinde mermer tezyinatı bakımından en önemli olan mabetlerden biridir. Kemerlerin başladığı yerlere kadar iç duvarları damarlı somakilerle kaplıdır. M. IX. yüzyılda inşa edilen bu yapının cephe mimarisinde ve pencerelerindeki güzellik dikkati çekmektedir.

 

HİPODROM : (At meydanı) — Büyük Nika ihtilâlinde 30 bin kişinin öldürülmesine ve Osmanlı devrinde bir çok Yeniçeri isyanlarına sahne olan Bizans Hipodromu bugünkü Sultan Ahmet parkının bulunduğu yeri kaplıyordu. İlk defa Roma imparatoru Septim Sever tarafından Romadaki Maksimos hipodromuna benzer bir tarzda yapılmış ve Büyük Konstantin tarafından genişletilip tamamlanmış olan bu meydanın uzunluğu 370 ve genişliği 180 metre olup 100 bin kişiyi alabilecek bir büyüklükte yapılmıştır.
Ağrı İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica