Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Adana Ankara Uçak Bileti

Adana Ankara uçak bileti al,bul ve fiyatları öğren, ucakbiletial.org sitemizde Adana Ankara uçak seferleri için arama sorgulama yapınız.

Başkent olduktan sonra Türkiye’nin en hareketli şehirlerinden biri olan Ankara’ya gelenlerin sayısı yılın her mevsiminde oldukça kabarıktır.
İlde yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgisini çeken yerler Anıtkabir, Ankara Kalesi, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Augustus Tapınağı’dır.
ANITKABİR:Temeli 9 Ekim 1944’te atılan abidenin projesi Örd. Prof. Emin Onat ile Doç. Orhan Arda’ya aittir. Taşlan Çankırı civarından getirtilen şeref salonundaki büyük lahdin mermeri tek parça olup yan duvarları Bilecik mermerindendir. Atatürk’e ait eşyaların bulunduğu müze kısmı ayrıdır.
ETNOGRAFYA MÜZESİ:Devlet opera binasının karşısında yer alan müze Türk tarihi folkloru bakımından çok zengin kaynaklara sahiptir. Atatürk tarafından kurulmuş olan müzenin önünde Atatürk’ün atüzerindeki anıtı 1927’de Italyan Cornoila tarafından yapılmıştır.

HİTİT MÜZESİ:Devrinin en büyük mimarî eseri olan müze Ankara Kalesi üzerinde bulunmaktadır. Zengin Hitit koleksiyonları dışında Prehistorik devirlere ait çok değerli eserler de buralarda sergilenmektedir.

ANKARA KALESİ:Kalenin kuruluş tarihi belli olmamakla beraber kalenin Galatlar tarafından inşa edildiği sanılmaktadır. Ankara’ya tamamen hakim olan bir tepenin üzerinde kurulmuş olan kale Selçuk döneminde Alaaddin Keykubat tarafından yeniden elden geçirtilerek bugünkü haline getirilmiştir.

AUGUST MABEDİ:8.5 metre yükseklikte bir kapıya sahip olan mabed İ.Ö. II. yüzyılda Korint üslubu ile inşa edilmiştir. Mabed II. yüzyılda Roma imparatoru Augustus’a ithaf edilmiştir, i.S. IV. yüzyılda Bizanslılar devrinde kilise haline getirilip birçok ilaveler yapılmıştır.

Adana Ankara uçak bileti almak,bulmak ve arama yapmak için ve diğer tüm uçak seferlerine ait kalkış varış saatlerine ulaşabilmek için www.ucakbiletial.org bilet arama motoru hizmetinizde.

 Yandex.Metrica